Jesteś tutaj: Start

Mała książka- Wielki człowiek

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Lubelskim otrzymała  Wyprawki Czytelnicze w ramach  kampanii społecznej odbywającej się pod hasłem „Mała książka- wielki człowiek”, realizowanej przez Instytut Książki przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Jest to pilotażowy projekt dla trzylatków( rok urodzenia dziecka  2015) . Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie wraz z rodzicem do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
Zapraszamy do naszych bibliotek : Miejska Biblioteka Publiczna Oddział dla Dzieci przy ul. Zamojskiej 2, Filia Biblioteczna MBP przy ul. Lwowskiej 120 w Tomaszowie Lubelskim. 
http://wielki-czlowiek.pl/multimedia/