Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Zaproszenie na spotkanie

22 maja 2018

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego i Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki zapraszają na spotkanie autorskie z reporterką i pisarka Angeliką Kuźniak, które odbędzie się 29 maja br. o godzinie 12.00 w czytelni biblioteki. Plakat

Najnowsze aktualności

Spotkanie z Zuzanną Orlińską

25 maja 2018

Zuzanna Orlińska, autorka książek dla dzieci i młodzieży oraz ilustratorka, 23 maja 2018 r. odwiedziła Oddział dla Dzieci i Młodzieży. W spotkaniu autorskim wzięli udział klubowicze Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki oraz uczniowie klas czwartych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tomaszowie Lubelskim, Szkoły Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Lubelskim oraz Szkoły Podstawowej w Sabaudii.

Fotorelacja z wykładu

23 maja 2018

Fotorelacja z wykładu poświęconego pamięci mieszkańców Tomaszowa Lubelskiego pochodzenia żydowskiego zamordowanych w czasie II wojny światowej, który odbył się 22 maja 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego.

Odwiedziny w bibliotece

22 maja 2018

21 maja Oddział dla Dzieci i Młodzieży odwiedziły dzieci z grupy VI Przedszkola Samorządowego nr 1. Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, poznały zasady wypożyczania i obejrzały wystawę smutnych książek. Na koniec wysłuchały bajki przedstawionej w teatrzyku kamishibai i wypożyczyły książki do domu.

Spotkanie autorskie

21 maja 2018

23 maja 2018 roku o godzinie 11.00 Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza na spotkanie autorskie z Zuzanną Orlińską. Spotkanie odbywa się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Szczegóły na plakacie

Klub Malucha

18 maja 2018

W dniu 18.05.2018r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie Klubu Malucha. Tematem dzisiejszych zajęć była higiena i związane z nią podstawowe czynności. Dzieci na początku spotkania wysłuchały opowiadania „Wizyta u dentysty” a następnie poprzez zabawę utrwalały zasady dbania o zdrowie. Zapraszamy na kolejne zajęcia – w każdy piątek o godz. 10.00.

Pasowanie na czytelnika

18 maja 2018

17 maja 2018r. w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się pasowanie na czytelnika wychowanków Przedszkola Samorządowego nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim. Spotkaniu towarzyszyły zabawy i konkurencje związane ze światem bajek, gdzie dzieci miały okazję wcielić się w ulubione postacie baśniowe. Po złożeniu przysięgi przez grupę „Muchomorki” i „Złote Rybki” nastąpiło wręczenie dyplomów i słodki poczęstunek. Serdecznie gratulujemy naszym nowym Czytelnikom.

Warsztaty biblioterapeutyczne

16 maja 2018

W dniu 15.05.2018r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się warsztaty biblioterapeutyczne realizowane z projektu „modeLOWE Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji dla obszarów zdegradowanych i defaworyzowanych”, których organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr. 2 im. Marszałka Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim. Biblioteka w ramach współpracy prowadzi część warsztatów biblioterapeutycznych, które mają na celu poszerzenie wiedzy i świadomości kulturalnej.

Pasowanie

15 maja 2018

W dniu 15.05.2018r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się kolejne Pasowanie na Czytelnika. Tym razem udział w zajęciach brała grupa Gumisiów z przedszkola Baśniowa Kraina. Dzieci poznały najważniejsze legendy i podania polskie oraz obejrzały przedstawienie o założeniu Tomaszowa Lubelskiego. Po złożeniu przysięgi podopieczni przedszkola Baśniowa Kraina stali się oficjalnymi czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej.