Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Aktualności

„Mała Książka –Wielki Człowiek” po raz kolejny w naszej bibliotece

09 września 2019

Nasza biblioteka po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Mała książka - Wielki Człowiek". Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą.

 

8 edycja Narodowego Czytania

09 września 2019

7 września w TDK odbyła się 8 edycja Narodowego Czytania. Tym razem, zgodnie z wolą Pary Prezydenckiej, czytaliśmy nowele. W uroczystości, zorganizowanej jak co roku przez Miejską Bibliotekę Publiczną, udział wzięły wszystkie szkoły podstawowe i średnie z Tomaszowa Lubelskiego oraz mieszkańcy miasta i powiatu. Dziękujemy za pomoc w organizacji Dyrektorowi TDK Panu Dariuszowi Krechowi, Dyrektorowi Szkoły Muzycznej Piotrowi Jurgielewiczowi, Kołu Gospodyń Miejskich "Lejdis" i wszystkim, wszystkim ludziom dobrej woli.

Uwaga

03 września 2019

W dniu 7 września (sobota) 2019 r. Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego oraz Filia nr 1  będą nieczynne.

Konkurs

30 sierpnia 2019

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim zaprasza do wzięcia udziału w II Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych (kl. IV-VIII).
Regulamin      Karta zgłoszenia          Zgoda rodziców
 

 

Warsztaty z rękodzieła

28 sierpnia 2019

W dniu 23 sierpnia 2019 r. w GOK w Suścu Filia Majdanie Sopockim odbyły się warsztaty z rękodzieła, w których wzięło udział 12 bibliotekarzy z powiatu tomaszowskiego. Warsztaty poprowadziła niezwykle utalentowana bibliotekarka pani Grażyna Jarosz. Biblioteka w Majdanie Sopockim sprawia niesamowite wrażenie, a to za sprawą nie tylko książek, ale i przepięknych „pająków” wykonanych przez panią Grażynkę i jej czytelniczki.

Sieciaki na wakacjach

26 sierpnia 2019

„Sieciaki na wakacjach” to wakacyjna akcja organizowana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę i Fundację Orange. W pikniku, który w ramach akcji zorganizowała nasza Biblioteka, wzięło udział 36 dzieci w wieku 6-11 lat.

Sieciaki na wakacjach

14 sierpnia 2019

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza dzieci na wakacyjny piknik edukacyjny, który odbędzie się 22 sierpnia, godz. 10 -14. W programie sieciokino, minikonkursy oraz inne zabawy i atrakcje.
Zapisy:  Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Zamojska 2,   tel.: 84 664 30 53

Klubowicze na Festiwalu

12 sierpnia 2019

11 sierpnia Zamość stał się w Festiwalową Stolicą Języka Polskiego. Tomaszowscy Klubowicze uczestniczyli w spotkaniach literackich z Remigiuszem Mrozem, Joanną Kuciel - Frydryszak oraz Adamem Zagajewskim. To niezwykłe doświadczenie rozmawiać z ludźmi, których książki na co dzień czytamy. Z naładowanymi akumulatorami szczęśliwie wróciliśmy do domu. Do zobaczenia za rok na Festiwalu w Szczebrzeszynie!