Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Najnowsze aktualności

Przekazano książki

16 lutego 2018

Miło jest nam poinformować, iż w dniu 16 lutego 2018 roku w ramach porozumienia o współpracy pomiędzy Miejską Biblioteką Publiczną im. Tomasza Zamoyskiego a Zespołem Szkół nr 2 im. gen. Władysława Sikorskiego, biblioteka przekazała szkole 122 pozycje wydawnicze. Książki zakupiono zgodnie z potrzebami partnerskiej biblioteki szkolnej. Celem akcji jest promocja czytelnictwa i popularyzacja edukacji czytelniczej.

Konkurs Wielkanocny

16 lutego 2018

Zapraszamy szkoły podstawowe z Tomaszowa Lubelskiego i powiatu tomaszowskiego do wzięcia udziału w Konkursie Wielkanocnym klas V. Szczegóły na plakacie

Klub Malucha zaprasza

15 lutego 2018

Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza najmłodszych czytelników na zajęcia do nowo powstałego Klubu Malucha. Pierwsze spotkanie odbędzie się 23.02.2018 r. (piątek) o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy. Plakat

Zapusty w bibliotece

14 lutego 2018

Zapusty to kilka ostatnich dni karnawału, trwające od "tłustego czwartku" do północy wtorku poprzedzającego Środę Popielcową. To czas spotkań i zabaw, więc w Miejskiej Bibliotece Publicznej również odbyło się takie spotkanie, które przygotowane zostało w ramach promocji czytelnictwa i tradycji. Jego uczestnicy to osoby zaprzyjaźnione i współpracujące z biblioteką. Goście wspominali historię zapustowych zwyczajów oraz obrzędów polskiego świętowania.

Walentynki w Bibliotece

14 lutego 2018

Walentynki to nie tylko czas miłości ale także radości, życzliwości i przyjaźni. To również czas, kiedy robimy swoim najbliższym miłe i urocze niespodzianki. We wtorek 13 lutego 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie pod hasłem „Strofy o miłości”. Uczestniczyła w nim młodzież z Zespołu Szkół nr 3, Edukacyjny Klub Książki działający przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz członkowie Tomaszowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki. 

Rozdano nagrody

14 lutego 2018

Komisja IV powiatowego konkursu „Przeczytałem – polecam” przyznała nagrody najlepszym autorom prac rekomendujących ciekawe tytuły książek. W tym roku laureatami zostali: Gabriela Ozimek – Szkoła Podstawowa w Ulhówku, Łukasz Ćmil – Zespół Szkół nr 4, Gabriela Kowal – Szkoła Podstawowa w Lubyczy Królewskiej. Przyznano także wyróżnienia, które otrzymali: Izabela Mrozik – Zespół Szkół nr 3, Wiktoria Kusiak – Szkoła Podstawowa w Suścu, Dominika Borek – Szkoła Podstawowa nr 2, Dorota Świderek – Zespół Szkół nr 2. Nagrodzonym gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Międzynarodowy Dzień Pizzy

12 lutego 2018


9 lutego Dziecięco – Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki świętował Międzynarodowy Dzień Pizzy w Bibliotece.

Multimedialna opowieść Ferie zimowe 2018

09 lutego 2018

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Ferii zimowych 2018 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.