Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Spotkanie tomaszowskich klubowiczów

12 listopada 2019

Książka Joanny Kuciel-Frydryszak „Służące do wszystkiego” była tematem dyskusji ostatniego spotkania TDKK, które odbyło się 8 listopada. Bohaterkami publikacji są kobiety - służące. Autorka wspaniale prowadzi czytelnika przez mieszczańskie domy, rysując sylwetki „chlebodawców” i służących przez niemal stulecie polskiej historii.

Dary w bibliotece

12 listopada 2019

Przebywająca w naszym mieście delegacja z Wasylkowa na Ukrainie pod przewodnictwem Pani sekretarz Oксанy перинская przekazała do naszej biblioteki książki w języku ukraińskim, z myślą o czytelnikach tej narodowości, mieszkających w Tomaszowie Lubelskim. Dział z książkami w języku polskim powstanie także w Wasylkowie, bo bajki i wybrane pozycje z literatury pięknej podarowaliśmy naszemu miastu partnerskiemu.

Odwiedziny w bibliotece

05 listopada 2019

5 listopada to Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji Oddział dla Dzieci MBP odwiedziły przedszkolaki z PS nr 1 pod opieką P. Kasi Wojciechowskiej. Najtrudniejsze zadanie spotkało dyrektora, który musiał rozpoznać bohaterów bajkowych na podstawie krótkich wierszyków dzieci z grupy "Kotki". Wszyscy świetnie się bawili i umówili na kolejne spotkanie. Wizyta była także okazją do nagrodzenia Alicji Mańdziuk za najaktywniejszy udział w akcji "Mała książka, wielki Człowiek". Gratulujemy!

Okazja!

05 listopada 2019

Zbliżają się  Święta. Nie masz pomysłu na prezent dla najbliższych? Album „Tomaszów Lubelski”, którego wydawcą jest Miejska Biblioteka Publiczna ma nową, niższą cenę 30 zł. Zapraszamy do zakupu.

Zaproszenie

05 listopada 2019

8 listopada o godz. 15.30, zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Tomaszowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki - Sala Klubowa (II piętro). Rozmawiać będziemy o książce Joanny Kuciel-Frydryszak pt. 'Służące do wszystkiego".

Odwiedziny w bibliotece

28 października 2019

23 października Filię MBP odwiedzili uczniowie I klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej ICO. Dzieci zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z pracą bibliotekarza, poznały zasady funkcjonowania i korzystania z biblioteki oraz czytelni, dowiedziały się jak korzystać z księgozbioru bibliotecznego. Po zapoznaniu dzieci przystąpiły do pracy nad zakładką do książki.

Zapraszamy na wystawę

28 października 2019

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza  Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim  zaprasza do obejrzenia wystawy. Ekspozycja zawiera zakładki oraz kartki okolicznościowe wykonane techniką haftu matematycznego, zwanego również strukturalnym. Prezentowane prace wykonane zostały przez uczennice na zajęciach w bibliotece szkolnej pod kierunkiem pani Joanny Kwiatkowskiej w Szkole Podstawowej Nr 3 im. doktora Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim. Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki (II piętro) do końca listopada.

Senior z książką i kawą

23 października 2019

W Miejskiej Bibliotece Publicznej obchodziliśmy dziś Europejski Dzień Seniora oraz Międzynarodowy Dzień Kawy. Uroczystość przygotowała młodzież ze SP nr 2, pod kierunkiem wicedyrektor szkoły Pani Marty Prus oraz Grupa z Fantazją Marii Jadwigi Krawczyk. Ucieszył nas bardzo udział członków TDKK oraz mieszkańców miasta i powiatu. Było to beztroskie i radosne spotkanie, łączące poezję, muzykę, teatr z...dobrą kawą.