Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Spotkanie autorskie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

30 maja 2018

Dnia 29 maja br. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego gościła Angelika Kuźniak –reporterka, autorka powieści reporterskich. Angelika Kuźniak jest autorką opowieści reporterskich: Marlene (Czarne 2009 ), Papusza (Czarne 2013),  Stryjeńska. Diabli nadali (Czarne 2015), która w 2016 roku była nominowana do Nagrody Literackiej „Nike”. Wspólnie z Eweliną Karpacz- Oboładze  napisały dwie opowieści: Czarny anioł. Opowieść o Ewie Demarczyk (Znak 2015) oraz Krótka historia o długiej miłości (Znak 2018).  Pani Angelika od 2000 r. współpracuje z Gazetą Wyborczą, publikuje głównie w magazynie reporterów Duży Format. Trzykrotnie była uhonorowana nagrodą Grand Press, kilkakrotnie nominowana do Polsko- Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej. Wywiad z Hertą Muller przyniósł jej także nagrodę im. Barbary Łopieńskiej  za najlepszy wywiad 2009 r. Jest również współautorką dwóch  reportaży zamieszczonych w nominowanym do Nagrody Literackiej Nike 2008 tomie Włodzimierza Nowaka Obwód głowy.

Na spotkaniu autorka opowiadała o swoich książkach, o warsztacie twórczym oraz skąd czerpie pomysły. Angelika Kuźniak to świetna reporterka, która jak sama podkreśla, ukochała szczegół i wokół niego buduje swoje niesamowite opowieści. Po spotkaniu można było zakupić publikacje naszego gościa wraz z autografem. Na spotkanie przybyło prawie sześćdziesiąt osób : byli to tomaszowscy klubowicze,  Joanna Chapska- koordynator WBP w Lublinie,  Magdalena Wójcikiewicz (była koordynator DKK), słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członkowie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Narządu Ruchu „Promyk”, młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 im. gen. Władysława Sikorskiego wraz z opiekunem Anną Klimczuk, Anna Pitura kierownik Biblioteki Pedagogicznej czytelnicy oraz pracownicy biblioteki.

Spotkanie odbyło się w ramach działającego w bibliotece  Dyskusyjnego Klubu Książki - projektu realizowanego przez Instytut Książki i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. H. Łopacińskiego w Lublinie.