Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Podsumowanie roku czytelniczego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

04 lutego 2021

4 lutego 2021 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej, odbyło się podsumowanie roku czytelniczego. Dyrektor MBP Jacek Pawłucki omówił miniony trudny rok, podziękował i pogratulował wyróżnionym czytelnikom. Największą ilością przeczytanych książek może pochwalić się p. Marta Myśliwiec - 348 pozycji!

Pani  Halina Turzyniecka ma na koncie 239 tytułów, a p. Czesława Romanek  238 pozycji. Ostatnim nagrodzonym czytelnikiem, który tym samym uzyskał największą liczbę wypożyczeń jest p. Ryszard Lewicki, który przeczytał  1135 czasopism.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki, za dalszy rozwój czytelniczy. Pandemia groźnego wirusa przyniosła i wciąż niesie za sobą wiele niebezpieczeństw i ryzyko ciężkiej choroby. Jednak w całym tym zawirowaniu, możemy zobaczyć także i te dobre strony życia w zamknięciu. Biblioteka  z dumą przyznaje, że ubiegły rok był jednym z tych - w którym czytelnictwo znacznie wzrosło! Społeczność Tomaszowa Lubelskiego porzuciła więc nałogowe przesiadywanie przed telewizorem i surfowanie w internecie. Wybraliśmy  czytanie, z czego wszyscy powinniśmy być dumni.

Jak wiadomo, czytanie książek niesie za sobą dużo korzyści. Poprawia się nasze zdrowie psychiczne, tworzymy zdrowe nawyki i rozwijamy wciąż zasób naszego słownictwa. Niektórzy przyznają nawet, że czytanie pomaga im utrzymać codzienną równowagę i pozwala spojrzeć na wiele spraw zupełnie inaczej. niż dotychczas.

Dlatego powinniśmy jak najwięcej czasu spędzać z książką w dłoni. Mimo zmieniających się nieustannie lat, książka nigdy nie straciła na wartości.

Galeria