Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Warsztaty biblioteczne

13 grudnia 2018

13 grudnia 2018 w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyły się warsztaty biblioteczne nt. Wartości i wybory w życiu człowieka, na które przybyli uczniowie klasy VII a Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim z p. Danutą Ruta-Łukowską. Uczniowie wysłuchali fragmentów książki B. Kosmowskiej pt. „W górę rzeki” i B. Moore’a pt. „ Pytanie”.

Spotkanie dydaktyczne

12 grudnia 2018

12 grudnia 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej, odbyło się spotkanie dydaktyczne przeznaczone dla nauczycieli geografii. Pani Urszula Bartoszek, doradca metodyczny, przedyskutowała z uczestnikami  podstawę programową w nauczaniu geografii, omówiła kolejną edycją konkursu o Lubelszczyźnie oraz wygłosiła wykład o życiu i twórczości Aleksandry Wachniewskiej pt. Roztocze – przyroda, miłość i sztuka.

Odwiedziny w bibliotece

12 grudnia 2018

11 grudnia 2018 r. Filię Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego odwiedziła młodzież z Tomaszowskiego Hufca Pracy 3 – 4 w Tomaszowie Lubelskim. Młodzież zapoznała się ze zbiorami bibliotecznymi oraz regulaminem panującym w bibliotece.

Mała książka-Wielki człowiek

11 grudnia 2018

Książeczki z projektu „MAŁA KSIĄŻKA-WIELKI CZŁOWIEK”, czekają na trzylatków w Bibliotece do końca grudnia 2018 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Lubelskim otrzymała  Wyprawki Czytelnicze w ramach  kampanii społecznej odbywającej się pod hasłem „Mała książka- wielki człowiek”, realizowanej przez Instytut Książki przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to pilotażowy projekt dla trzylatków( rok urodzenia dziecka  2015) . Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

 

Zajęcia biblioteczne

10 grudnia 2018

10 grudnia 2018 w Filii nr 1 MBP odbyły się zajęcia biblioteczne, w których uczestniczyli uczniowie klasy I i III oraz oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Rogóźnie wraz z opiekunami p. Małgorzatą Hordyj, Marzeną Stanibuła, Wiolettą Ferens i Ewą Nizio. Po krótkim zapoznaniu się z zasadami korzystania z biblioteki i księgozbiorem, uczniowie w skupieniu wysłuchali tekstu Beaty Pieczyńskiej-Bielawskiej pt. Święty Mikołaj – prawdziwa historia.

Mikołajkowe spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki

10 grudnia 2018

7 grudnia odbyło się mikołajkowe spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. W tym dniu nie mogło zabraknąć dyskusji o książkach o tematyce świątecznej, czegoś słodkiego oraz drobnych upominków.

Spotkanie mikołajkowe Tomaszowskiego DKK

07 grudnia 2018

7 grudnia odbyło się mikołajkowe spotkanie Tomaszowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Mikołajki to uroczystość, która wprowadza wszystkich w świąteczną, bożonarodzeniową atmosferę. W tym dniu klubowicze otrzymali drobne upominki i  prezentowali 14 tytułów książek, które chętnie kupią swoim najbliższym pod choinkę .Oto nasze rekomendacje

Mikołajki w bibliotece

06 grudnia 2018

Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej poczuli  już  świąteczną atmosferę. 6 grudnia odbyło się spotkanie Mikołajkowe na którym  poznaliśmy różne oblicza św. Mikołaja. Wszystko to za sprawą  uczniów Szkoły Podstawowej nr 2,  która pod okiem Urszuli Kędry jak i członków Koła Teatralnego z Zespołu Szkół nr 2 pod kierownictwem Małgorzaty Piwko przedstawiła nam postać Mikołaja  w różnych  powieściach literackich.