Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Pasowanie na czytelnika

18 maja 2018

17 maja 2018r. w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się pasowanie na czytelnika wychowanków Przedszkola Samorządowego nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim. Spotkaniu towarzyszyły zabawy i konkurencje związane ze światem bajek, gdzie dzieci miały okazję wcielić się w ulubione postacie baśniowe. Po złożeniu przysięgi przez grupę „Muchomorki” i „Złote Rybki” nastąpiło wręczenie dyplomów i słodki poczęstunek. Serdecznie gratulujemy naszym nowym Czytelnikom.

Warsztaty biblioterapeutyczne

16 maja 2018

W dniu 15.05.2018r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się warsztaty biblioterapeutyczne realizowane z projektu „modeLOWE Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji dla obszarów zdegradowanych i defaworyzowanych”, których organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr. 2 im. Marszałka Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim. Biblioteka w ramach współpracy prowadzi część warsztatów biblioterapeutycznych, które mają na celu poszerzenie wiedzy i świadomości kulturalnej.

Pasowanie

15 maja 2018

W dniu 15.05.2018r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się kolejne Pasowanie na Czytelnika. Tym razem udział w zajęciach brała grupa Gumisiów z przedszkola Baśniowa Kraina. Dzieci poznały najważniejsze legendy i podania polskie oraz obejrzały przedstawienie o założeniu Tomaszowa Lubelskiego. Po złożeniu przysięgi podopieczni przedszkola Baśniowa Kraina stali się oficjalnymi czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Pasowanie na czytelnika

15 maja 2018

W ramach trwającego Tygodnia Bibliotek Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował Pasowanie na Czytelnika dla wychowanków przedszkola Król Maciuś I. Tematyka tegorocznego pasowania związana jest ściśle z początkami państwa polskiego, gdzie dzieci mają okazję poznać najważniejsze legendy związane z naszym krajem oraz te lokalne - dotyczące Tomaszowa Lubelskiego. Spotkanie rozpoczęło się inscenizacją historii Tomasza i Luby, od których nasze miasto wzięło swój początek.

Spotkanie Klubu

14 maja 2018

11 maja odbyło się spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omawiałyśmy książki Zuzanny Orlińskiej: „Cierpienia sięciolatka”, „Ani słowa o Zosi” oraz „Matka Polka”. Na koniec klubowiczki zagrały w Kahoota dotyczącego życia i twórczości autorki.

Spotkanie Klubu Malucha

11 maja 2018

Czwarty dzień Tygodnia Bibliotek w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży rozpoczął się spotkaniem Klubu Malucha. Tematem dzisiejszych zajęć były zwierzęta, gdzie dzieci poznawały ich zwyczaje oraz środowiska życia. Pośród zabaw tanecznych nie zabrakło też czasu na karmienie słonia, malowanie skóry węża oraz wspólne śpiewanie.

Test wiedzy

10 maja 2018

10.05.2018r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbył się test wiedzy o Janie Pawle II, w którym wzięli udział uczniowie V klasy Niepublicznej Szkoły Podstawowej Little Oxford. Test przygotował i przeprowadził ksiądz Krzysztof Giera.

Podróż do afrykańskiej dżungli

10 maja 2018

Trzeciego dnia Tygodnia Bibliotek w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się zajęcia z dziećmi przedszkolnymi z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jezierni. Tematem spotkania była podróż do afrykańskiej dżungli z Ambo- Sambo i papugą Tiki. Przedszkolaki poznały zwierzątka mieszkające w Afryce, wysłuchały bajki pt.: „Przygoda w dżungli” oraz uczestniczyły w licznych zabawach.