Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

O Kobietach dla Kobiet

09 marca 2018

Dzień 9 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej należał do kobiet, bowiem to właśnie dla nich młodzież z Zespołu Szkół nr 3 i Szkoły  Podstawowej nr 2 zorganizowała montaż słowno – muzyczny „…o kobietach i dla kobiet”. Spotkanie zorganizowane zostało z okazji Dnia Kobiet oraz  Roku Stulecia Praw Kobiet.

Spotkanie Klubu Malucha

09 marca 2018

W dniu 09.03.2018r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie Klubu Malucha. Tematem dzisiejszych zajęć była wiosna i związane z nią zabawy ruchowe. Dzieci wykonały chmurki z kolorowym deszczykiem oraz wysłuchały teatrzyku kamishibai. Cotygodniowe spotkania Klubu Malucha okazują się świetną zabawą i okazją do rozwoju manualnego. Serdecznie zapraszamy na zajęcia w każdy piątek od godz. 10.00.

Wystawa IPN

07 marca 2018

W ramach Przystanku Historia, w Miejskiej Bibliotece Publicznej jest prezentowana wystawa "Armia Błękitna pod Sztandarem Biało-Czerwonym". Ekspozycję przygotowało Biuro Edukacji Narodowej IPN - Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Oddział Lublin przy współudziale i pod patronatami: Polskiej Wspólnoty w Wielkiej Brytanii, Ambasady RP w Londynie, Instytutu Kultury Polskiej w Londynie i The Polonia Aid Foundation Trust.

Klub Malucha

02 marca 2018

W dniu 02.03.2018r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się kolejne spotkanie Klubu Malucha. Tematem dzisiejszych zajęć były zwierzęta i ich zwyczaje. Dzieci z rodzicami wykonywały balonowe bransoletki w kształcie zwierząt. Spotkaniu towarzyszyły zabawy ruchowe i zgadywanki. Zapraszamy na cotygodniowe spotkania – w każdy piątek o godz. 10.00 do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

01 marca 2018

1 marca 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, władze komunistyczne rozstrzelały siedmiu członków niepodległościowego IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Rocznica tej zbrodni obchodzona jest od 2011 roku jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Narodowe Czytanie 2018

28 lutego 2018

„Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego będzie główną lekturą tegorocznego Narodowego Czytania, które odbędzie się 8 września. Ponadto, Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 44 teksty Antologii Niepodległości. Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji.

 

Ogłoszenie

26 lutego 2018


Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza najmłodszych czytelników w wieku do 5 lat wraz z rodzicem (opiekunem) na zajęcia do Klubu Malucha. Szczegóły.

 

Pierwsze spotkanie Klubu Malucha

23 lutego 2018

W dniu 23.02.2018 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Malucha. Dzieci stworzyły własną sensoryczną książeczkę oraz brały udział we wspólnych zabawach i grach ruchowych. Zajęcia były okazją do miłego spędzenia czasu z rówieśnikami. 2 marca 2018 r. (piątek) o godzinie 10.00 zaplanowane jest kolejnie spotkanie Klubu. Serdecznie zapraszamy.