Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Odwiedziny w Bibliotece

05 grudnia 2018

 

5 grudnia 2018 roku naszą Bibliotekę odwiedziła grupa zaprzyjaźnionych samorządowców z Ukrainy.

Mikołajkowe spotkanie

05 grudnia 2018

Zapraszamy wszystkich klubowiczów Tomaszowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki na Mikołajkowe spotkanie.
Czas: 7 grudnia,  godzina 15.00
Miejsce: Sala Klubowa (II piętro)

Poznajemy Bibliotekę

03 grudnia 2018

3 grudnia 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się lekcja biblioteczna, w której uczestniczyli uczniowie kl. IV pod opieką pani Karoliny Obszyńskiej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Little Oxford. Podczas zajęć, dzieci poznały podstawowe funkcje biblioteki: gromadzenie zbiorów, opracowywanie księgozbioru, przechowywanie książek,  udostępnianie książek i czasopism. Omówiono system ustawienia książek na półkach. Uczniowie poznali katalog, dostępny na stronie internetowej biblioteki. Po skończeniu zajęć dzieci otrzymały przypinkę IPN w 100-lecie Odrodzenia Rzeczypospolitej Polskiej oraz słodkiego lizaka.

Uczta Literacka

30 listopada 2018


29 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego odbyła się „Uczta literacka”. Inscenizacja została przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkół nr 3 im. Macieja Rataja pod kierunkiem Marty Świderek, Marty Ożgi, Izabeli Haci, Moniki Bednarz i Małgorzaty Cuch. W przedstawieniu zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego na które przybyli z nauczycielami.

Konkurs Szopek i Stroików Świątecznych

27 listopada 2018

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego zaprasza do udziału w konkursie Szopek i Stroików Świątecznych. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży powiatu tomaszowskiego. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Regulamin  Załącznik

Stulecie Niepodległości

26 listopada 2018


W 2018 roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 pod kierunkiem nauczycieli: Małgorzaty Nowosieleckiej,  Moniki Kulczyńskiej, Anity Kłos przygotowali spektakl słowno – muzyczny „Pisk Orła Białego”.

Zajęcia dla dzieci

26 listopada 2018

26 listopada 2018 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP odbyły się zajęcia biblioteczne z wykorzystaniem elementów biblioterapii, w których udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szarowoli. Tematem spotkania było zagadnienie „Jak mruczy szczęśliwy kot?”

Zajęcia biblioterapeutyczne

22 listopada 2018

21 listopada w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne pt. „Słowa mają moc”, w których wzięli udział uczniowie IV klasy Szkoły Podstawowej w Tarnawatce. O tym, że słowa są bardzo ważne w naszym życiu, dzieci dowiedziały się już podczas wstępnej rozmowy, kiedy wspólnie doszły do wniosku, że słowa mogą leczyć i kaleczyć, że to my decydujemy o tym, co robimy ze słowami.