Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Wystawa

16 listopada 2018


Miejska Biblioteka Publiczna oraz uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Lubelskim, serdecznie zapraszają do obejrzenia wystawy, której tematem jest polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych. Prace zostały wykonane w różnej technice plastycznej pod kierunkiem nauczyciela plastyki mgr Iwony Jędruszko. Wystawę można podziwiać do 10 grudnia w godzinach pracy biblioteki (II piętro).

Rozstrzygnięcie konkursu „Śladami walk w mojej miejscowości”

13 listopada 2018


W dniu 9.11. 2018 r.  w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP odbyło się podsumowanie i wręczenie  nagród laureatom powiatowego konkursu multimedialnego „Śladami walk w mojej miejscowości”. Na konkurs wpłynęło 34 prezentacji multimedialnych. Protokół

 

Rozstrzygnięcie konkursu „Dla Niepodległej”

13 listopada 2018


W dniu 9.11. 2018 r.  w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP  odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród laureatom powiatowego konkursu recytatorskiego „Dla Niepodległej”. W eliminacjach które odbyły się 8 listopada w naszej bibliotece, wzięło udział 88 młodych recytatorów.  Konkurs poprzedzały eliminacje  gminne i szkolne, w których uczestniczyło  około 400 osób. Protokół

Uwaga

13 listopada 2018

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego informuje, że w dniach od 19 listopada do 3 grudnia 2018 roku Filia nr 1 przy ul. Lwowskiej 120 będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji zbiorów. Zachęcamy naszych Czytelników do wcześniejszego wypożyczenia większej ilości książek przed rozpoczęciem skontrum. Jednocześnie informujemy, że nie będą pobierane opłaty za nieterminowe oddawanie książek, których termin zwrotu przypadnie na w/w okres. Za utrudnienia przepraszamy.

2018 - Rokiem Zbigniewa Herberta

07 listopada 2018

6 listopada 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się otwarta lekcja języka polskiego. W imieniu dyrektora biblioteki uczestników przywitała pani Teresa Jadczyszyn. Zaproszeni goście to wicedyrektor pani Beata Żukowska oraz pani Renata Śrutwa-Krupa z panią Sylwią Jasiną nauczycielem historii, a także uczniowie Klasy III „c” Gimnazjum i klasy VII „c”  Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Lekcję przygotowała i poprowadziła pani Anna Wolczyk nauczyciel języka polskiego.

 

 

Podsumowanie konkursu literackiego

31 października 2018

 

31.10.2018r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się podsumowanie konkursu literackiego „Wakacyjna przygoda”.

Zajęcia biblioteczne

26 października 2018

19 października w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się zajęcia biblioteczne, w których udział wzięli uczniowie IV klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Dzieci zwiedziły bibliotekę, dowiedziały się m. in. jak zostać czytelnikiem biblioteki, na czym polega praca bibliotekarza oraz co ciekawego można robić w naszej bibliotece.

Uwaga

18 października 2018

2 listopada br. Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego  będzie czynna w godzinach 8.00-16.00, natomiast Filii nr 1 przy ulicy Lwowskiej 120 będzie nieczynna.