Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Europejski Dzień Seniora

16 października 2018

16 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej świętowaliśmy „Europejski Dzień Seniora”.  Spotkanie otworzył oraz życzenia przybyłym gościom złożył Jacek Pawłucki dyrektor biblioteki. Głównym punktem programu był humorystyczny montaż słowno-muzyczny przygotowany przez Edukacyjny Dyskusyjny Klub Książki, działający przy Szkole Podstawowej nr 2, pod kierunkiem Marty Prus oraz Renaty Śrutwa – Krupy.

„Muzy słowem roztańczone ” promocja tomiku wierszy

16 października 2018


15 października br. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyła się promocja współautorskiego  tomiku wierszy mieszkanek Tomaszowa: Elżbiety Kawszyniec i Agnieszki Kuśmierczuk  pt. „Muzy słowem roztańczone”. Tomik poezji został wydany przez Wydawnictwo  KryWaj  Krystyna Wajda, zaś obraz na okładce jest autorstwa  Agnieszki Kuśmierczuk.

Spotkanie autorskie

10 października 2018

Miejska  Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim zaprasza na promocję tomiku poezji Elżbiety Kawszyniec i Agnieszki Kuśmierczuk "Muzy słowem roztańczone". Spotkanie odbędzie się 15 października 2018 r. o godzinie 15.00 (czytelnia dla dorosłych, 2 piętro). Serdecznie zapraszamy. Plakat

 

Zajęcia z elementami biblioterapii

09 października 2018

9 września 2018 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się zajęcia z elementami biblioterapii pt. „Nikt nie jest lepszy od nikogo”, w których udział wzięli uczniowie I i II klasy Szkoły Podstawowej w Sabaudii. Po wysłuchaniu opowiadania Małgorzaty Musierowicz „Bijacz”, dzieci wspólnie pracowały nad tematem kłopotów w szkole oraz nad tym, jak można je rozwiązać. Po zajęciach każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkowy dyplom.

Ankieta

09 października 2018

Szanowny Czytelniku! Bardzo proszę o poświęcenie kilku minut na wypełnienie poniższej ankiety. Ta anonimowa ankietę przygotowana została w Instytucie Książki. Będziemy wdzięczni za podzielenie się z nami Pani / Pana opiniami na różne tematy związane z czytaniem książek.
Ankietę można pobrać online na stronie internetowej naszej biblioteki oraz wypełnić osobiście w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego. http://czytelnicy.badanie.net/

Konkurs recytatorski rozstrzygnięty

05 października 2018

4 października 2018 r. w oddziale dla dzieci MBP odbył się VII Powiatowy Konkurs Recytatorski in. Tomasza Zamoyskiego. Po eliminacjach gminnych i szkolnych na konkurs zgłoszono 40 uczestników. Komisja konkursowa powołana przez organizatora, nagrodziła i wyróżniła 18 recytatorów. Protokół

Konferencja dla bibliotekarzy powiatu

05 października 2018

27 września 2018 r. Miejska Biblioteka Publiczna, w ramach realizacji zadań powiatowych, zorganizowała konferencję dla bibliotekarzy powiatu tomaszowskiego. Głównymi tematami spotkania była sprawozdawczość w I półroczu 2018 r., aktualne projekty dla bibliotek, powiatowe przedsięwzięcia programowe do końca 2018 r. oraz prezentacja nowości wydawniczych działu Dystrybucji Książek WBP w Lublinie.

Poezją malowane

01 października 2018

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa Agnieszki Kuśmierczuk. Z wykształcenia nauczycielki języków obcych, nauczania wczesnoszkolnego i przedszkolnego z zamiłowania malarki i poetki. Obrazy można oglądać w Wypożyczalni dla Dorosłych (II piętro) do końca października w godzinach pracy biblioteki.