Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Dzień Języków Europejskich

28 września 2018

28 września 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej  obchodziliśmy Dzień Języków Europejskich połączony z Dniem Głośnego Czytania. Wydarzenie to zwraca uwagę na bogactwo języków w Europie, których jest ponad 200 i jest okazją do popularyzowania wiedzy różnorodności językowej i kulturowej. Zachęca do nauki języków, ponieważ znajomość więcej niż jednego języka pomaga nawiązywać kontakty, ułatwia znalezienie pracy i stymuluje rozwój.

Mam prawo, więc czytam

26 września 2018

Tomaszowski DKK w związku z ustanowieniem roku 2018 Rokiem Praw Kobiet włączył się w akcję lubelskich klubów: "Mam prawo, więc czytam". Dnia 25 września rozmawialiśmy o publikacji Iwony Kienzler „Kobiety niepodległości. Bohaterki, żony, powiernice.”

Spotkanie Młodzieżowego DKK

24 września 2018

21 września 2018 r. odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Do stałych uczestników klubu dołączyły trzy nowe osoby, Hania, Nadia i Kuba- wszyscy są uczniami V klasy.

Odwiedziny w bibliotece

24 września 2018

21.09.2018 r. Oddział dla Dzieci i Młodzieży odwiedzili uczniowie I i II klasy Niepublicznej Szkoły Podstawowej Little Oxford w Tomaszowie Lubelskim. Dzieci zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z układem książek na półkach oraz bliżej poznały pracę bibliotekarza. Miały także okazję obejrzeć wystawę prac konkursowych „Wojna oczami dziecka” oraz wystawę fotograficzną „Dzikie zwierzęta Roztocza”.

Album Tomaszów Lubelski

24 września 2018

Z przyjemnością informujemy, że w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego można nabyć wyjątkowy Album o Tomaszowie Lubelskim. Pokazane są w nim m.in: pokolorowane przedwojenne oraz aktualne zdjęcia naszego miasta, sceny z życia kulturalnego oraz piękno przyrody Roztocza. Wydawnictwo można również nabyć w Filii nr 1 przy ulicy Lwowskiej 120.

Spotkanie DKK

21 września 2018

Zapraszamy wszystkich klubowiczów Tomaszowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki na spotkanie. Szczegóły na plakacie

Mała książka-Wielki człowiek

21 września 2018

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Lubelskim otrzymała  Wyprawki Czytelnicze w ramach  kampanii społecznej odbywającej się pod hasłem „Mała książka- wielki człowiek”, realizowanej przez Instytut Książki przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zajęcia biblioterapeutyczne

20 września 2018

19 września 2018 roku w Filii nr 1 MBP odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne z grupą osób z Warsztatów Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Tomaszowie Lub. Wychowankowie pracowali z tekstem Leo Buscaglii pt. „Jesień liścia Jasia: opowieść o życiu małych i dużych”.