Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Podsumowanie konkursu plastycznego

20 września 2018

20.09.2018 r. w oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Wojna oczami dziecka”, zorganizowanego w 79 rocznicę bitew pod Tomaszowem Lubelskim. Na konkurs wpłynęło 48 prac z trzech szkół podstawowych w Tomaszowie Lubelskim.

Fotorelacja

18 września 2018


Fotorelacja z pobytu w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego, nauczycieli i młodzieży ze szkoły polskiej w Wilnie.

Zakup nowości wydawniczych 2018

12 września 2018

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego  podpisał umowę z Biblioteką Narodową na dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 - "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”. Biblioteka otrzymała dofinansowanie w kwocie 24 700,00  zł.

Spotkanie promocyjne

12 września 2018

10 września odbyło się spotkanie poświęcone promocji albumu „Tomaszów Lubelski”. Wydawcą tego nowego, pięknego dzieła jest Miejska Biblioteka Publiczna. W uroczystości uczestniczyli m.in.: Wojciech Żukowski- burmistrz miasta, poseł Tomasz Zieliński, inicjator albumu i autor wszystkich opisów fotografii, Piotr Łoza- autor znakomitej większości zdjęć oraz Mikołaj Malarczyk, odpowiedzialny za koncepcję graficzną, skład komputerowy i koloryzację starych fotografii. Dyrektor MBP Jacek Pawłucki podkreślił niezwykłe walory estetyczne i artystyczne wydawnictwa, zachęcił do promowania i zakupu, a po wypowiedziach gości zaprosił do obejrzenia wystawy ustawionej w rynku miejskim. Album „Tomaszów Lubelski” jest już do nabycia w MBP.

Konkurs literacki

11 września 2018

Miejska Biblioteka Publiczna  im. Tomasza Zamoyskiego  w Tomaszowie Lubelskim  zaprasza uczniów klas IV-VIII  do wzięcia udziału w konkursie literackim „Wakacyjna przygoda”. Regulamin

Narodowe Czytanie 2018 za nami

10 września 2018

W sobotę 8 września 2018 roku odbyła  się 7 edycja Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej. W roku 100-lecia odzyskania niepodległości lekturą na Narodowe Czytanie było Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. Utwór metaforyczny o odradzającej się Polsce.

 

Uwaga

06 września 2018

W dniu 8 września (sobota) Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego będzie nieczynna. Czytelników zapraszamy do naszej Filii nr 1 przy ulicy Lwowskiej 120.

Uwaga konkursy

05 września 2018

Oddział dla Dzieci i Młodzieży, zaprasza czytelników do wzięcia udziału w konkursach: Powiatowym konkursie recytatorskim poezji patriotycznej „ Dla niepodległej", X Powiatowym konkursie "Multimedialna opowieść o mojej miejscowości"  oraz  Powiatowym konkursie recytatorski im. Tomasza Zamoyskiego organizowanych przez nasza bibliotekę. Szczegóły w zakładce Konkursy