Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Konkurs

05 września 2018

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim  zaprasza uczniów klas IV-VI tomaszowskich szkół  do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Wojna oczami dziecka”, zorganizowanym w 79 rocznicę  bitew pod Tomaszowem Lubelskim. Regulamin

Narodowe Czytanie 2018

04 września 2018

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na Narodowe Czytanie "Przedwiośnia " Stefana Żeromskiego pod patronatem Pary Prezydenckiej, które odbędzie się 8 września od godz. 10 w Amfiteatrze w Parku Miejskim. Szczegóły na plakacie

Informacja

03 września 2018

Szanowni Czytelnicy, informujemy, że od 3 września 2018 r. nastąpiła zmiana godzin otwarcia Filii nr 1 przy ul. Lwowskiej 120:
poniedziałek, wtorek, piątek, sobota:  8.oo - 16.oo
środa, czwartek:  8.oo - 17.oo

DKK śladami Niepodległej

29 sierpnia 2018

28 sierpnia tomaszowscy klubowicze wzięli udział w wycieczce zorganizowanej dla uczczenia 100 -rocznicy odzyskania niepodległości. Organizatorzy wycieczki dla zapoznania uczestników z wydarzeniami, faktami oraz postaciami, które zapisały się jako znaczące w historii odzyskania niepodległości przez Polskę, wybrali ciekawe miejsca.

Wystawa IPN

22 sierpnia 2018

Od 22 sierpnia do końca września 2018 roku w holu Miejskiej Bibliotece Publicznej prezentowana jest wystawa "Represje wobec wsi i ruchu ludowego w latach 1944-1956". Ekspozycja przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie ukazuje represje władz komunistycznych wobec mieszkańców wsi i ruchu ludowego, a także rolę ludowców w czasie II wojny światowej i po wojnie.

Tomaszowscy klubowicze na Festiwalu Języka Polskiego

13 sierpnia 2018

Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki po raz trzeci zorganizował wyjazd na Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Patronami IV edycji Festiwalu byli Skamandryci. Dnia 10 sierpnia tomaszowscy klubowicze uczestniczyli w wydarzeniu literackim  z Olgą Tokarczuk, brytyjską tłumaczką Antonią Lloyd-Jones oraz  Wojciechem Chmielarzem. Była to wspaniała uczta literacka, warto było pojechać sześćdziesiąt kilometrów, żeby poznać tak ciekawych ludzi. Do zobaczenia za rok w Szczebrzeszynie!

Zapraszamy do obejrzenia wystawy

02 sierpnia 2018

Od dnia 1.08.2018 r. uzdolnieni artystycznie uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marszałka J. Piłsudskiego ( w tym z kl. V, VI i VII oraz z klas II i III gimnazjalnych), prezentują łącznie kilkadziesiąt swoich prac plastycznych i fotograficznych wykonanych na  XVII Regionalny konkurs ekologiczny pt. "Dzikie zwierzęta Roztocza" zorganizowanego w ubiegłym roku szkolnym przez Książnicę Zamojską w Zamościu.

Makulatura na studnie w Afryce

10 lipca 2018


Miejska Biblioteka Publiczna włączyła się do akcji wspieranej przez parafię św. Józefa „Makulatura na misje”. Pracownicy biblioteki przekazali ok. pół tony starych, zniszczonych książek i gazet. Cel zbiórki jest szlachetny, bo pieniądze uzyskane ze sprzedaży destruktu zostaną przeznaczone na wybudowanie studni w najbiedniejszych regionach Afryki. Jeden kilogram tego surowca wtórnego to 75 litrów czystej wody. Zbiórka makulatury trwa do końca sierpnia.