Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Film

09 lipca 2018


  

 Film "Wakacje 2018" - przeżyjmy to jeszcze raz.

Wakacje w Bibliotece

06 lipca 2018

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Dzisiaj odbyły się ostatnie wakacyjne zajęcia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. Tym razem wyruszyliśmy w podróż po Polsce, a dzieci uzupełniły mapę ilustracjami najbardziej znanych regionów naszej ojczyzny. W tym dniu rozstrzygnięty został również konkurs na najaktywniejszego czytelnika „Wakacji w Bibliotece”. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom życzymy radosnych, wspaniałych i słonecznych wakacji.

Dziewiąty dzień wakacji

05 lipca 2018

05 lipca 2018r. odbyła się długo wyczekiwana przez dzieci gra terenowa. Uczestnicy mieli do wykonania szereg zadań związanych ze znanymi książkami przygodowymi. Nie zabrakło zabaw na bibliotecznym placu zabaw, puszczania wielkich baniek mydlanych oraz zabaw podwórkowych. Odbyły się również zajęcia literackie, podczas których dzieci stworzyły pamiętniki z „Wakacji w Bibliotece”.

Książki do biblioteki

05 lipca 2018Miło jest nam poinformować, że część swojego księgozbioru dla naszej biblioteki przekazała, pani profesor Mirosława Tadla z Przemyśla.

Ósmy dzień wakacji

04 lipca 2018

Kolejny dzień Wakacji w Bibliotece za nami. Dzisiaj przenieśliśmy się do Azji i poznaliśmy różnorodność kultur tego kontynentu. Na początku spotkania uczestnicy obejrzeli japoński teatr ilustracji Kamischibai, a następnie ćwiczyli technikę jedzenia pałeczkami. W ramach podróży po Azji dzieci brały udział w konkurencjach ruchowych, zajęciach z książką oraz zatańczyły chiński taniec smoka.

Siódmy dzień wakacji

03 lipca 2018

Każdy marzy o wakacjach w tropikach, dlatego we wtorek, 03 lipca 2018 r. pracownice Oddziału dla Dzieci i Młodzieży postanowiły spełnić te marzenia i zorganizowały w bibliotece Dzień Hawajski. Powitaliśmy się słowem „Aloha” i każdy wykonał swój lei, czyli hawajski wieniec, który jest symbolem przyjaźni. W tym dniu nie mogło zabraknąć zabawy limbo, czyli przechodzenia pod poprzeczką w rytm muzyki, a także tradycyjnego tańca hula. Były również gry, zabawy w szukanie hawajskiego totemu, a na koniec robiliśmy owocowe szaszłyki. 

Szósty dzień wakacji

02 lipca 2018

Drugi tydzień Wakacji w Bibliotece rozpoczęliśmy od wizyty w Wiosce Czarownic. Dwie wiedźmy, Hogata i Gryzelda przygotowały dla dzieci magiczny eliksir, którym częstowały wszystkich uczestników dzisiejszej zabawy. Następnie odbył się test wiedzy, gdzie dzieci losowały zadania z magicznej kuli. Nie zabrakło też konkurencji sportowych takich jak: latanie na miotle, toczenie dyni, rzut obręczą do kapelusza czarownicy oraz taniec z miotłą.

Piąty dzień wakacji

29 czerwca 2018

Piąty dzień wakacji rozpoczęliśmy od pracy plastycznej. Przy użyciu plasteliny dzieci lepiły swoją wymarzoną wakacyjną przygodę. Następnie przyszedł czas na bajki wyświetlane na celuloidowych kliszach, które okazały się być niecodzienną atrakcją dla naszych najmłodszych czytelników. Dzieci z wielką chęcią włączały się w czytanie bajek z projektora, który łączy elementy kina i tradycyjnej książki.