Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Informacja

29 czerwca 2018


Informujemy, że z dniem 1 lipca 2018 roku nastąpi zmiana na stanowisku dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego. Funkcję dyrektora pełnić będzie Jacek Pawłucki.

Czwarty dzień wakacji

28 czerwca 2018

Czwarty dzień „Wakacji w Bibliotece” rozpoczęliśmy od zwiedzania muzeum. Następnie odbyły się warsztaty dziennikarskie, podczas których uczestnicy pisali artykuły do bibliotecznej gazety. Nie zabrakło dzisiaj gier, zabaw i quizów na kahoot. Na koniec odbył się konkurs pięknego czytania wierszy.

Trzeci dzień wakacji

28 czerwca 2018

Trzeciego dnia wakacji przenieśliśmy się do dzikiej Afryki. Tam na dzieci czekała gigantyczna gra planszowa, w której gracze mieli przeróżne zadania do wykonania. Były zawody sportowe, testy wiedzy, łamigłówki, krzyżówki i zadania w terenie. Nie zabrakło też pracy z książką oraz szukania informacji związanych z Afryką i biblioteką. Zwycięska drużyna udała się na spotkanie z afrykańskim chłopcem- Ambo Sambo. Następnie dzieci wykonały maski, a dzisiejsze zajęcia zakończyliśmy kahootem dotyczącym wiedzy o Afryce i jej mieszkańcach. 

Wakacje w Bibliotece

26 czerwca 2018

Drugiego dnia „Wakacji w Bibliotece” dzieci przeniosły się w podróż do prehistorii. Rozpoczęliśmy od  kahoota, który dotyczył świata dinozaurów. Po quizie przyszedł czas na konkurencje sportowe, w których dzieci miały za zadanie m.in. przenieść jajo dinozaura, wykonać wielkie skoki oraz udzielać odpowiedzi na pytania z prehistorycznego jaja. Kolejnym zadaniem było wykonanie dinozaura z kartonowych pudełek. Na koniec został ogłoszony konkurs na najaktywniejszego czytelnika wakacji.

Konkurs

26 czerwca 2018

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła - Wisława Szymborska

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym. Konkurs ma na celu rozbudzić zamiłowanie do czytania, rozwinąć kompetencje czytelnicze a przez to aktywność czytelniczą oraz upowszechnić czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Szczegóły.

Wakacje w Bibliotece

26 czerwca 2018

25 czerwca 2018 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży rozpoczęliśmy „Wakacje w Bibliotece”. W poniedziałkowe przedpołudnie przyszło dziewiętnaścioro dzieci w wieku 6-10 lat, aby wspólnie spędzić czas i pobawić się z rówieśnikami. Dzieci uczestniczyły w różnych grach, zabawach i konkurencjach sportowych oraz rozwiązywały quizy z zakresu wiedzy na temat sportu.

Pasowanie na Czytelnika

26 czerwca 2018


22.06.2018 r. w Przedszkolu Samorządowym nr 2 odbyło się pasowanie na czytelnika Miejskiej Biblioteki Publicznej. Sześciolatki dowiedziały się jak funkcjonuje biblioteka, poznały zasady wypożyczania książek oraz korzystania z biblioteki. Wzięły również udział w zajęciach dotyczących historii Polski, symboli narodowych oraz tradycji związanych z pasowaniem na rycerza. Na koniec przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Kolumna Pamięci

26 czerwca 2018

24 czerwca przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej została odsłonięta kolumna pamięci poświęcona Solidarności. Odsłonięcia dokonali: ks. proboszcz Czesław Grzyb, burmistrz miasta Wojciech Żukowski, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Zamościu Tomasz Zieliński, przewodnicząca  Zarządu Oddziału Regionu Środkowowschodniego NSZZ „Solidarność” Marzenna Chlebowska oraz przewodniczący Zarządu Regionu Środkowowschodniego NSZZ "Solidarność" Marian Król. W uroczystości udział wzięli  mieszkańcy oraz delegacje instytucji publicznych miasta Tomaszów Lubelski. Tablica jest dziełem lubelskich artystów Marii Marek Prus i Piotra Prusa. Kamienny cokół wykonali Jan i Paweł Pastuszek.