Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Kolumna pamięci

28 maja 2018

27 maja przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej została odsłonięta kolumna pamięci poświęcona Tomaszowi Zamoyskiemu  z okazji 397. rocznicy podpisania „Przywileju Lokacyjnego dla miasta Tomaszowa Lubelskiego”. Odsłonięcia dokonali: ks. proboszcz Czesław Grzyb, burmistrz miasta Wojciech Żukowski, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Zamościu Tomasz Zieliński, wiceprzewodniczący Rady Miasta Wiesław Buczek oraz delegacje instytucji publicznych miasta Tomaszów Lubelski. Tablica jest dziełem lubelskich artystów Marii Marek Prus i Piotra Prusa. Kamienny cokół wykonali Jan i Paweł Pastuszek.

Spotkanie z Zuzanną Orlińską

25 maja 2018

Zuzanna Orlińska, autorka książek dla dzieci i młodzieży oraz ilustratorka, 23 maja 2018 r. odwiedziła Oddział dla Dzieci i Młodzieży. W spotkaniu autorskim wzięli udział klubowicze Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki oraz uczniowie klas czwartych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tomaszowie Lubelskim, Szkoły Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Lubelskim oraz Szkoły Podstawowej w Sabaudii.

Fotorelacja z wykładu

23 maja 2018

Fotorelacja z wykładu poświęconego pamięci mieszkańców Tomaszowa Lubelskiego pochodzenia żydowskiego zamordowanych w czasie II wojny światowej, który odbył się 22 maja 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego.

Odwiedziny w bibliotece

22 maja 2018

21 maja Oddział dla Dzieci i Młodzieży odwiedziły dzieci z grupy VI Przedszkola Samorządowego nr 1. Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, poznały zasady wypożyczania i obejrzały wystawę smutnych książek. Na koniec wysłuchały bajki przedstawionej w teatrzyku kamishibai i wypożyczyły książki do domu.

Zaproszenie na spotkanie

22 maja 2018

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego i Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki zapraszają na spotkanie autorskie z reporterką i pisarka Angeliką Kuźniak, które odbędzie się 29 maja br. o godzinie 12.00 w czytelni biblioteki. Plakat

Spotkanie autorskie

21 maja 2018

23 maja 2018 roku o godzinie 11.00 Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza na spotkanie autorskie z Zuzanną Orlińską. Spotkanie odbywa się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Szczegóły na plakacie

Klub Malucha

18 maja 2018

W dniu 18.05.2018r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie Klubu Malucha. Tematem dzisiejszych zajęć była higiena i związane z nią podstawowe czynności. Dzieci na początku spotkania wysłuchały opowiadania „Wizyta u dentysty” a następnie poprzez zabawę utrwalały zasady dbania o zdrowie. Zapraszamy na kolejne zajęcia – w każdy piątek o godz. 10.00.

Zaproszenie na uroczystości

18 maja 2018

22 maja 2018 roku o godzinie 12.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego (II piętro)  odbędzie się wykład pt. "Zagłada Żydów tomaszowskich", na który zaprasza Rada Miasta i Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski oraz Muzeum Miejsce Pamięci w Bełżcu. Wykład wygłosi pani Ewa Koper. Szczegóły uroczystości na plakacie.