Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Obchody II Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

31 stycznia 2020

Od złożenia wieńców i zapalenia zniczy przed pomnikiem ofiar- Żydów tomaszowskich rozpoczęły się obchody II Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Część naukowa miała miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie zaproszeni goście wygłosili referaty: Pani Ewa Koper z Muzeum Miejsca Pamięci w Bełżcu "Wybuch II wojny światowej w pamięci Żydów tomaszowskich i Pan Kajetan Hamerlak z KUL- "Rola germanizacyjnej polityki Odilo Globocnika w eksterminacji żydowskich mieszkańców Lubelszczyzny".

Spotkanie DKK

28 stycznia 2020

Za nami niezwykłe spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki przy MBP poświęcone książce Macieja Pieprzycy "Ikar. Legenda Mietka Kosza." Niezwykłe, bo oprócz klubowiczów pojawili się znajomi i rodzina tego genialnego pianisty jazzowego z Antoniówki: bratanice -P. Irena Kielar i Teresa Jasińska oraz przyjaciel z lat dziecinnych Marian Gumiela.

Spotkanie DKK - zaproszenie

21 stycznia 2020

Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego, zaprasza na spotkanie. Rozmawiać będziemy o książce Macieja Pieprzycy " Ikar. Legenda Mietka Kosza". Spotkanie odbędzie się 27 stycznia 2020 roku o godzinie 15.00 (sala klubowa II piętro). Plakat

Zakończenie Ferii w Bibliotece

18 stycznia 2020

17 stycznia zakończyliśmy Ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej Oddział dla Dzieci i Młodzieży. W tym dniu dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych w restauracji "TABASCO". Dziękujemy serdecznie za gościnność Pani Ewelinie Bondyrze oraz całemu zespołowi restauracji.

Ferie w bibliotece - dzień IV

18 stycznia 2020

W dniu dzisiejszym mieliśmy spotkanie z Panią Policjantką. Odwiedziła nas  sierż. Anita Grzyb dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących  pracy w Policji. Zadawały wiele  pytań. Mogły obejrzeć niektóre elementy wyposażenia policjanta, przymierzyć kamizelkę kuloodporną oraz inne elementy stroju. Uczestnicy zimowiska w wolnym czasie korzystały z sali  gier i sali zabaw. Miło spędzili czas z rówieśnikami.

III dzień ferii

16 stycznia 2020

W trzecim dniu Ferii dn.15 stycznia 2020 r w zajęciach  uczestniczyło 43 dzieci.
Dzieci biorące udział w zimowisku organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną Oddział dla Dzieci i Młodzieży w Tomaszowie Lubelskim obejrzały film pt. ,,Chłopiec z burzy”.
Dzieci były zachwycone i wzruszone…….

Ferie 2020 dzień II

14 stycznia 2020

Drugiego dnia ferii w zajęciach uczestniczyło 44 dzieci .Naszym gościem była Pani Anna Kłoda, która poprowadziła warsztaty plastyczne. Dzieci wykonały piękne prace, które mogą być wspaniałym prezentem na zbliżający się Dzień babci i dziadka. Po zajęciach dzieci korzystały z Sali komputerowej oraz grały na Playstation4, Xbox, oraz grały w gry planszowe.

Ferie 2020 dzień I

14 stycznia 2020

13 stycznia 2020 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP rozpoczęliśmy Ferie w Bibliotece. W zajęciach udział wzięło 33 dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych oraz korzystały z Sali zabaw ,Sali komputerowej a także grały w gry planszowe, Playstation4, Xbox, piłkarzyki, bilard, a także czytały książki oraz miło spędziły czas z rówieśnikami.