Jesteś tutaj: Start / Nowości w bibliotece

Nowości w bibliotece

Zakup nowości

08 maja 2020

Prawdziwe przyjaciółki

12 marca 2020

autor: Shannon Hale

 

Shannon i Adrienne były najlepszymi przyjaciółkami od dzieciństwa. Ale pewnego dnia Adrienne zaczyna spotykać się z Jen, najpopularniejszą dziewczyną w klasie i liderką grupy przyjaciół o nazwie Grupa. Wszyscy w Grupie chcą być numerem jeden Jen, a niektóre dziewczyny zrobią wszystko, by pozostać na topie... nawet jeśli oznacza to zastraszanie innych.
https://lubimyczytac.pl/

Bohaterowie w akcji

12 marca 2020

autor: Opracowanie zbiorowe

 

Dzielni Pidżamersi muszą uratować świat! Odkryj okienka i pomóż swoim ulubionym bohaterom pokonać złoczyńców.
https://www.taniaksiazka.pl/

Zagadka ukrytych schodów

12 marca 2020

autor: Carolyn Keene

 

Drew, to znakomity prawnik i postrach przestępców. Nancy zostaje poproszona o pomoc przez swoją przyjaciółkę Helen Corning. Młoda detektyw jedzie do starej rodowej posiadłości należącej do ciotki Helen. Na miejscu okazuje się, że mieszkańcy ogromnego domu są świadkami przedziwnych zdarzeń: często słychać muzykę i głuchy łoskot, nocami coś skrzypi, a na ścianach pojawiają się dziwne cienie. Czy posiadłość jest nawiedzona?
https://lubimyczytac.pl/

Tajemnica starego zegara

12 marca 2020

autor: Carolyn Keene

 

Nastoletnia Nancy Drew jest wielbicielką rozwiązywania zagadek kryminalnych, a jej ojciec, Carson Drew, to znakomity prawnik i postrach przestępców. W tomie pierwszym młoda detektyw pomaga bliskim pana Crowleya odnaleźć zaginiony testament, zanim chciwa rodzina Tophamów zagarnie cały majątek. W rozwiązaniu zagadki pomoże Nancy nie tylko bystry umysł, lecz także… bardzo stary zegar.
https://lubimyczytac.pl/

Misja uwolnić rodziców. Filipiny

12 marca 2020

autor: Katarzyna Kacprzak

 

Jest to porywająca książka przygodowa o piątce dzieciaków, które w czasie ferii zimowych wyjeżdżają z rodzicami na Filipiny. Sytuacja staje się sensacyjna, kiedy nieoczekiwanie rodzice znikają, a dzieci muszą same sobie poradzić w nieznanym kraju. Wtedy okazuje się, jak ważna jest przyjaźń, działanie w grupie, pomysłowość i umiejętność wyciągania wniosków z przebiegu zdarzeń.
https://www.empik.com/

Kroniki Francine R.

10 marca 2020

autor: Boris Golzio

 

Gestapo aresztowało Francine R. i jej siostrę 6 kwietnia 1944 roku. Powodem był udział ich brata Joannèsa w ruchu oporu. Obie kobiety najpierw znalazły się w transporcie z innymi uwięzionymi, a potem je rozdzielono. Siostra Francine trafiła do obozu pracy w Hanowerze, a ona sama najpierw do obozu w Ravensbruck, a potem do jednej z fabryk broni doglądanych przez Hermana Göringa.
https://lubimyczytac.pl/

Królowa niczego

10 marca 2020

autor: Holly Black

 

Jude nudzi się na wygnaniu. Dla zabicia czasu i dla pieniędzy przyjmuje delikatne zlecenia. Ktoś pożera elfy przebywające w krainie ludzi i należałoby położyć temu kres? Oto zadanie w sam raz dla Jude!
https://lubimyczytac.pl/