Jesteś tutaj: Start / Nowości w bibliotece

Nowości w bibliotece

Poranki na Miodowej

09 czerwca 2020

autor: Joanna Szarańska

 

Małgorzacie udało się zapomnieć o przeszłości. Wiedzie szczęśliwe życie, jest zadowolona z kariery zawodowej i związku z Robertem. Do czasu, aż pewnego dnia otrzymuje list w błękitnej kopercie. Kto dziś jeszcze pisze listy? Małgorzata zna tylko jedną taką osobę, ale wolałaby wymazać ją z pamięci. Jednak informacja, którą skrywa błękitna koperta skłania ją do powrotu na Miodową. Do domu pełnego wspomnień. 

https://lubimyczytac.pl/

 

Pora burzy

09 czerwca 2020

autor: Katarzyna Redmerska

 

Karolina to popularna pisarka romansów, która poszukuje „tego jedynego” i pragnie – jak jej bohaterki – przeżyć przygodę życia. Marcin jest biznesmenem, który bez reszty poświęcił się pracy. Przeznaczenie powoduje, że tych dwoje wspólnie podejmie się rozwiązania tajemnicy z czasów II wojny światowej i zmazania hańby z osób niewinnie oskarżonych. Czy wspólne dążenie do prawdy zbliży ich do siebie?
https://lubimyczytac.pl/

Podstęp Doggerland

09 czerwca 2020

autor: Maria Adolfsson

 

Pewnego dnia na Doggerland dochodzi do straszliwej zbrodni - we własnym domu, z rąk nieznanego sprawcy, ginie kobieta. Śledztwem ma zająć się komisarz Karen Eiken Hronby. Zadanie wydaje się niezwykle trudne, tym bardziej, że mężem zamordowanej Susanne Smeed okazuje się szef wydziału kryminalnego policji, Jounas. Mężczyzna zostaje zawieszony, a jego obowiązki przejmuje Karen. Oprócz byłego męża Susanne nie ma żadnych innych podejrzanych, jednak pani komisarz jest w stanie zapewnić mu częściowe alibi - dzień przed morderstwem szef spędził z nią noc w hotelu. Kto tak naprawdę stoi za straszliwą zbrodnią? Czy ma ona coś wspólnego z osobliwą komuną, utworzoną w latach siedemdziesiątych?
https://www.taniaksiazka.pl/

Podróże serc

09 czerwca 2020

autor: Agnieszka Panasiuk

 

Zamożna ziemianka, Joanna Wierzbicka, jest niespełnioną uczuciowo kobietą. Ukochany wybrał inną. Joanna, rzucając się w wir pracy, wybiera samotną drogę życia do momentu, gdy niespodziewanie w jej majątku pojawia się sześcioletnia Anielka. Dziewczynka jednego dnia tragicznie straciła rodziców. Zapis testamentu wskazuje Wierzbicką – matkę chrzestną Anielki – jako prawnego opiekuna sieroty. Od tej chwili życie samotnej kobiety i osieroconej dziewczynki zmienia się.
https://lubimyczytac.pl/

Płytkie groby na Syberii

02 czerwca 2020

autor: Michał Krupa

 

W 1939 roku Michał Krupa został aresztowany we wschodniej Polsce, wówczas okupowanej przez ZSRR, i oskarżony o szpiegostwo na rzecz Niemiec. Piekło zaczęło się dla niego od przesłuchań i tortur w osławionym więzieniu śledczym na moskiewskiej Łubiance. Uznany za winnego, został zesłany na Syberię do łagru Peczora. Tam na co dzień spotykał się z wyrafinowanym okrucieństwem i próbował przetrwać w skrajnie trudnych warunkach, w których więźniowie skazani na katorżniczą pracę na ogół nie przeżywali roku. Niemalże cudem zdołał się wydostać z łagru w ogólnym chaosie, który zapanował po niemieckiej inwazji na Związek Radziecki. Odbył morderczą podróż z Syberii do Afganistanu, gdzie wreszcie znalazł się w bezpiecznym miejscu. https://lubimyczytac.pl/

Piekielna palestra

02 czerwca 2020

autor: Adam Barcikowski

 

Zmorak Maurycy Wielowieyski otrzymuje zlecenie wytropienia i schwytania saivy Aleksandra Bartenjewa, carskiego porucznika, który zabił swoją ukochaną – legendę dziewiętnastowiecznej Warszawy ¬– Marię Wisniowską. W realizacji misji pomaga mu Anne Olson, zmoraczka o wybuchowym temperamencie. Wkrótce oboje odkryją, że właśnie uwikłali się w międzywymiarową intrygę, która może zaburzyć Równowagę i niebezpiecznie wpłynąć na losy wszystkich żywych i... zmarłych.
https://lubimyczytac.pl/

Pandemia

02 czerwca 2020

autor: Robin Cook

 

Zdrowa, młoda kobieta traci nagle przytomność w nowojorskim metrze i umiera, nim trafi do szpitala. Jej przypadek budzi w weteranie medycyny sądowej, Jacku Stapletonie, raczej niewesołe skojarzenie z pandemią śmiercionośnej grypy z 1918 roku. Obawiając się, że w setną rocznicę owych wydarzeń może dojść do równie tragicznej w skutkach fali nagłych zachorowań, Jack już w kilka godzin po zagadkowej śmierci pasażerki przeprowadza sekcję i odkrywa, że młoda kobieta miała przeszczepione serce, którego DNA, wbrew wszelkiemu prawdopodobieństwu, jest identyczne z jej własnym.
https://lubimyczytac.pl/

Ostania iskra nadziei

02 czerwca 2020

autor: Magdalena Wala

 

Wzruszająca opowieść z czasów drugiej wojny światowej o najważniejszych życiowych wyborach. Dwie kobiety, dwie różne epoki, te same dylematy i tak podobne koleje losów…
https://lubimyczytac.pl/