Jesteś tutaj: Start / Nowości w bibliotece

Nowości w bibliotece

Serce z kamienia

09 czerwca 2020

autor: Katarzyna Misiołek

 

Weronika wpadła w panikę, kiedy dowiedziała się o kolejnej ciąży. Miała już czteroletnie bliźniaczki, a na bliskich nigdy nie mogła liczyć. Poza tym nie siedziała bezczynnie w domu – prowadziła popularny blog o macierzyństwie, organizowała sesje zdjęciowe, żyła w biegu. Po narodzinach synka uwierzyła, że da sobie radę. Ale mały całymi nocami płakał, bliźniaczki były o niego zazdrosne, a mąż przesiadywał do późna w firmie. Towarzyszył jej ciągły, rozdzierający płacz dziecka. Tamtej nocy marzyła tylko, żeby synek chociaż na chwilę ucichł. Naprawdę nie chciała go skrzywdzić, nie była wtedy sobą… A może jednak? https://lubimyczytac.pl/

Restaurant day

09 czerwca 2020

autor: Dorota Cembrzyńska - Nogala

 

Troje outsiderów zostaje współlokatorami. Wspólne przesiadywanie przy kuchennym stole sprawia, że stopniowo zbliżają się do siebie. Łączy ich wspólny cel – restaurant day, czyli dzień, w którym każde z nich po kolei zamienia się w restauratora i przyjmuje przy stole ważnych dla siebie ludzi.
https://lubimyczytac.pl/

Recepta na szczęście

09 czerwca 2020

autor: Agata Przybyłek

 

Julia jest młodą kobietą, która nie skończyła jeszcze nawet trzydziestu wiosen, a już zostaje wystawiona na próbę przez los, który nie jest dla niej łaskawy. Największym marzeniem kobiety w tym momencie jest to, by zajść w ciążę i po kilku miesiącach stać się szczęśliwą mamą małego szkraba. Niestety zamiast błogosławieństwa otrzymuje od losu ogromny cios ? podczas rutynowych badań dowiaduje się, że pozostało jej niewiele czasu na spełnienie tego marzenia. Najgorsze jest to, że choćby chciała, u jej boku nie ma obecnie żadnego mężczyzny, co wyklucza jakąkolwiek szansę na zostanie mamą...

https://www.taniaksiazka.pl/

Pudełko z pamiątkami

09 czerwca 2020

autor: Katarzyna Kowalewska

 

Aśka Maciejska to singielka, której zadziorności i dowcipu można tylko pozazdrościć. W wolnych chwilach albo ratuje z opałów przyjaciółki, albo sama pakuje się w tarapaty. Tak też staje się w momencie, kiedy postanawia poznać prawdę o swoich rodzicach. Babcia Maryla, z którą mieszka od ósmego roku życia, nie chce rozmawiać o tym, co było. Próba konfrontacji dla jednej kończy się kontuzją, a dla drugiej szpitalem. Od tego momentu Aśka będzie zmuszona przełamać swoją niechęć do proszenia innych o pomoc. 

https://lubimyczytac.pl/

Psychopata

09 czerwca 2020

autor: Klaudia Muniak

 

W ośrodku naukowo-badawczym BCT trwają testy nad nowoczesną, nieinwazyjną metodą zwalczania nowotworów mózgu. Maja Lipska, młoda badaczka, odnosi spektakularne sukcesy. Po bankiecie kończącym jedną z konferencji budzi się na ławce w parku. Z przerażeniem odkrywa, że nie ma pojęcia co robiła przez ostatnie trzydzieści sześć godzin.
https://lubimyczytac.pl/

Przysięgnij że mnie kochasz

09 czerwca 2020

autor: Carlino Renee

 

Wyobraź sobie, że czytasz książkę, w której ktoś opisuje twoją przeszłość, wiedząc o niej wszystko…Emiline kocha książki, jednak jej własne projekty literackie ostatnio utknęły w martwym punkcie. Postanawia sięgnąć po najnowszy bestseller tajemniczego autora ukrywającego się pod pseudonimem J. Colby. Od razu wciąga ją historia dwojga przyjaciół z dzieciństwa, którzy marzą o lepszym życiu i się w sobie zakochują. Z każdą kolejną stroną odkrywa jednak, że czyta o własnych przeżyciach i niemożliwe, aby to był tylko zbieg okoliczności.
https://www.empik.com/

Przejdź przez wodę, krocz przez ogień

09 czerwca 2020

autor: Christian Unge

 

Tekla Berg jest lekarzem w sztokholmskim szpitalu. Nie boi się podejmować śmiałych decyzji, mimo że te mogą potencjalnie zagrozić jej karierze. Tekla ma też dwie tajemnice - nękającą ją fotograficzną pamięć, którą kontroluje starannie wymierzanymi dawkami amfetaminy, i ukochanego brata, który zaginął i nikt nie potrafi tego wyjaśnić. Gdy w mieście wybucha budynek mieszkalny, Tekla dociera na miejsce katastrofy jako jedna z pierwszych. Prawdopodobnie był to atak terrorystyczny.  https://lubimyczytac.pl/

Poranki o zapachu kawy

09 czerwca 2020

autor: Malwina Ferenz

 

Tej zimy wszystkie wydeptane w śniegu ścieżki prowadzą do Neon Café. Przygotuj się na wizytę w najbardziej tajemniczej kawiarni Wrocławia. W samym sercu otulonego białym puchem miasta skrywa się bezpieczna przystań. Rozświetlone blaskiem kominka wnętrze wypełnia aromat świeżo zaparzonej kawy. Czarnooki kelner, dobry duch tego miejsca, czeka już na gości. Pora zaczynać.
https://lubimyczytac.pl/