Jesteś tutaj: Start / Młodzieżowy DKK

Młodzieżowy DKK

http://mbp.tomaszow-lubelski.com.pl/upload/images/dkk%201.jpg

11 grudnia 2009 r. z inicjatywy Elżbiety Dziuby, bibliotekarki Oddziału dla Dzieci i Młodzieży, rozpoczął działalność Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki. Pierwsze spotkanie jego członków z 11 grudnia miało charakter czysto organizacyjny. Kolejne spotkania miały wg pierwotnego planu odbywać się raz w miesiącu, jednak do tego stopnia przypadły uczestnikom Klubu do gustu, że do chwili obecnej odbywają się co tydzień. Uczestnikami Klubu są uczniowie Gimnazjum Nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Tomaszowie Lubelskim. Wszystkich łączy jedna cecha, a mianowicie zamiłowanie do czytania książek. Jak się okazało, członkowie Klubu, to prawdziwe mole książkowe, czytające tygodniowo kilka książek. Uczestnicy stali, to około 20-osobowa grupa. Jednakże, formuła spotkań zgodnie z ideą programu jest otwarta. Każdy, kto chciałby wziąć udział w dyskusji lub chwilowo być jej tylko biernym odbiorcą może przyjść na spotkanie. Podczas spotkań klubowych uczestnicy wymieniają swoje poglądy związane z omawianymi książkami, konfrontują gusta czytelnicze przy zachowaniu zasady, że nikt nikogo nie zmusza do wypowiedzi, a o przeczytanych książkach rozmawia się w swobodny, niczym nieskrepowany sposób. Nikomu nie narzucamy sposobu interpretacji, każdy ma prawo wyrazić swoją subiektywną opinię na dany temat.

Założenia programowe Klubu, to nie tylko czytanie i dyskusja na temat książek, ale także inne działania, takie jak: pisanie recenzji do gazetki bibliotecznej i szkolnej, prasy lokalnej, udział w przedsięwzięciach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną, w akcjach charytatywnych, współpraca  z DKK dla dorosłych, z młodzieżą niepełnosprawną.

Mikołajkowe spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki

10 grudnia 2018

7 grudnia odbyło się mikołajkowe spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. W tym dniu nie mogło zabraknąć dyskusji o książkach o tematyce świątecznej, czegoś słodkiego oraz drobnych upominków.

Spotkanie Młodzieżowego DKK

24 września 2018

21 września 2018 r. odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Do stałych uczestników klubu dołączyły trzy nowe osoby, Hania, Nadia i Kuba- wszyscy są uczniami V klasy.

Spotkanie z Zuzanną Orlińską

25 maja 2018

Zuzanna Orlińska, autorka książek dla dzieci i młodzieży oraz ilustratorka, 23 maja 2018 r. odwiedziła Oddział dla Dzieci i Młodzieży. W spotkaniu autorskim wzięli udział klubowicze Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki oraz uczniowie klas czwartych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tomaszowie Lubelskim, Szkoły Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Lubelskim oraz Szkoły Podstawowej w Sabaudii.

Spotkanie autorskie

21 maja 2018

23 maja 2018 roku o godzinie 11.00 Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza na spotkanie autorskie z Zuzanną Orlińską. Spotkanie odbywa się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Szczegóły na plakacie

Spotkanie Klubu

14 maja 2018

11 maja odbyło się spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omawiałyśmy książki Zuzanny Orlińskiej: „Cierpienia sięciolatka”, „Ani słowa o Zosi” oraz „Matka Polka”. Na koniec klubowiczki zagrały w Kahoota dotyczącego życia i twórczości autorki. 

Spotkanie Młodzieżowego DKK

09 kwietnia 2018

5 kwietnia odbyło się wyjątkowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Wyjątkowe, gdyż z okazji omawianych książek o zwierzętach, nasza klubowiczka Michasia przyprowadziła swoje dwa pieski- Miję i Tolę. Dziewczyny polecały książki m. in. Agnieszki Stelmaszyk, Holly Webb, Anieli Cholewińskiej-Szkolik i Erin Hunter.

Dzień Kobiet w MDKK

12 marca 2018


9 marca odbyło się kolejne spotkanie Dziecięco – Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Dołączyła do nas nowa uczestniczka, Zuzia, uczennica IV klasy. Przy okazji Dnia Kobiet rozmawialiśmy o ulubionych bohaterkach ze znanych nam książek.

Międzynarodowy Dzień Pizzy

12 lutego 2018


9 lutego Dziecięco – Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki świętował Międzynarodowy Dzień Pizzy w Bibliotece.