Jesteś tutaj: Start / Młodzieżowy DKK

Młodzieżowy DKK

http://mbp.tomaszow-lubelski.com.pl/upload/images/dkk%201.jpg

11 grudnia 2009 r. z inicjatywy Elżbiety Dziuby, bibliotekarki Oddziału dla Dzieci i Młodzieży, rozpoczął działalność Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki. Pierwsze spotkanie jego członków z 11 grudnia miało charakter czysto organizacyjny. Kolejne spotkania miały wg pierwotnego planu odbywać się raz w miesiącu, jednak do tego stopnia przypadły uczestnikom Klubu do gustu, że do chwili obecnej odbywają się co tydzień. Uczestnikami Klubu są uczniowie Gimnazjum Nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Tomaszowie Lubelskim. Wszystkich łączy jedna cecha, a mianowicie zamiłowanie do czytania książek. Jak się okazało, członkowie Klubu, to prawdziwe mole książkowe, czytające tygodniowo kilka książek. Uczestnicy stali, to około 20-osobowa grupa. Jednakże, formuła spotkań zgodnie z ideą programu jest otwarta. Każdy, kto chciałby wziąć udział w dyskusji lub chwilowo być jej tylko biernym odbiorcą może przyjść na spotkanie. Podczas spotkań klubowych uczestnicy wymieniają swoje poglądy związane z omawianymi książkami, konfrontują gusta czytelnicze przy zachowaniu zasady, że nikt nikogo nie zmusza do wypowiedzi, a o przeczytanych książkach rozmawia się w swobodny, niczym nieskrepowany sposób. Nikomu nie narzucamy sposobu interpretacji, każdy ma prawo wyrazić swoją subiektywną opinię na dany temat.

Założenia programowe Klubu, to nie tylko czytanie i dyskusja na temat książek, ale także inne działania, takie jak: pisanie recenzji do gazetki bibliotecznej i szkolnej, prasy lokalnej, udział w przedsięwzięciach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną, w akcjach charytatywnych, współpraca  z DKK dla dorosłych, z młodzieżą niepełnosprawną.

Spotkanie z Zuzanną Orlińską

25 maja 2018

Zuzanna Orlińska, autorka książek dla dzieci i młodzieży oraz ilustratorka, 23 maja 2018 r. odwiedziła Oddział dla Dzieci i Młodzieży. W spotkaniu autorskim wzięli udział klubowicze Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki oraz uczniowie klas czwartych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tomaszowie Lubelskim, Szkoły Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Lubelskim oraz Szkoły Podstawowej w Sabaudii.

Spotkanie autorskie

21 maja 2018

23 maja 2018 roku o godzinie 11.00 Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza na spotkanie autorskie z Zuzanną Orlińską. Spotkanie odbywa się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Szczegóły na plakacie

Spotkanie Klubu

14 maja 2018

11 maja odbyło się spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omawiałyśmy książki Zuzanny Orlińskiej: „Cierpienia sięciolatka”, „Ani słowa o Zosi” oraz „Matka Polka”. Na koniec klubowiczki zagrały w Kahoota dotyczącego życia i twórczości autorki. 

Spotkanie Młodzieżowego DKK

09 kwietnia 2018

5 kwietnia odbyło się wyjątkowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Wyjątkowe, gdyż z okazji omawianych książek o zwierzętach, nasza klubowiczka Michasia przyprowadziła swoje dwa pieski- Miję i Tolę. Dziewczyny polecały książki m. in. Agnieszki Stelmaszyk, Holly Webb, Anieli Cholewińskiej-Szkolik i Erin Hunter.

Dzień Kobiet w MDKK

12 marca 2018


9 marca odbyło się kolejne spotkanie Dziecięco – Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Dołączyła do nas nowa uczestniczka, Zuzia, uczennica IV klasy. Przy okazji Dnia Kobiet rozmawialiśmy o ulubionych bohaterkach ze znanych nam książek.

Międzynarodowy Dzień Pizzy

12 lutego 2018


9 lutego Dziecięco – Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki świętował Międzynarodowy Dzień Pizzy w Bibliotece.

Ferie w DKK

08 lutego 2018

Trzecie spotkanie DKK dla Dzieci i Młodzieży na feriach w bibliotece. Do dziewczyn dołączył Kuba. Dzisiaj klubowicze m. in. rozwiązywali quizy, krzyżówki i testy, a następnie sami próbowali układać własne zadania. 

Ferie w DKK dla Dzieci i Młodzieży

07 lutego 2018

Drugiego dnia ferii w Bibliotece na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci i Młodzieży przyszło 8 osób. Nowe uczestniczki, Ola i Ania szybko zaaklimatyzowały się w gronie swoich rówieśniczek. Tradycyjnie rozpoczęłyśmy od Kahoota, następnie dziewczyny zwiedziły w bibliotece miejsca na co dzień niedostępne dla czytelników. Wybrałyśmy się też na wycieczkę do muzeum, gdzie obejrzałyśmy wystawę aniołów. Na zajęciach z książką rozmawiałyśmy o dzisiejszej lekturze, „Zosia z ulicy Kociej” Agnieszki Tyszki. Klubowiczki brały też udział w zabawach literackich oraz zabawach z książką.