Jesteś tutaj: Start / Młodzieżowy DKK

Młodzieżowy DKK

http://mbp.tomaszow-lubelski.com.pl/upload/images/dkk%201.jpg

11 grudnia 2009 r. z inicjatywy Elżbiety Dziuby, bibliotekarki Oddziału dla Dzieci i Młodzieży, rozpoczął działalność Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki. Pierwsze spotkanie jego członków z 11 grudnia miało charakter czysto organizacyjny. Kolejne spotkania miały wg pierwotnego planu odbywać się raz w miesiącu, jednak do tego stopnia przypadły uczestnikom Klubu do gustu, że do chwili obecnej odbywają się co tydzień. Uczestnikami Klubu są uczniowie Gimnazjum Nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Tomaszowie Lubelskim. Wszystkich łączy jedna cecha, a mianowicie zamiłowanie do czytania książek. Jak się okazało, członkowie Klubu, to prawdziwe mole książkowe, czytające tygodniowo kilka książek. Uczestnicy stali, to około 20-osobowa grupa. Jednakże, formuła spotkań zgodnie z ideą programu jest otwarta. Każdy, kto chciałby wziąć udział w dyskusji lub chwilowo być jej tylko biernym odbiorcą może przyjść na spotkanie. Podczas spotkań klubowych uczestnicy wymieniają swoje poglądy związane z omawianymi książkami, konfrontują gusta czytelnicze przy zachowaniu zasady, że nikt nikogo nie zmusza do wypowiedzi, a o przeczytanych książkach rozmawia się w swobodny, niczym nieskrepowany sposób. Nikomu nie narzucamy sposobu interpretacji, każdy ma prawo wyrazić swoją subiektywną opinię na dany temat.

Założenia programowe Klubu, to nie tylko czytanie i dyskusja na temat książek, ale także inne działania, takie jak: pisanie recenzji do gazetki bibliotecznej i szkolnej, prasy lokalnej, udział w przedsięwzięciach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną, w akcjach charytatywnych, współpraca  z DKK dla dorosłych, z młodzieżą niepełnosprawną.

Szwedzkie wtorki w Bibliotece

18 czerwca 2019

Członkowie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki na „szwedzkich wtorkach”, czyli cyklicznych spotkaniach z językiem szwedzkim w bibliotece.

„Jak nie czytam, jak czytam”

18 czerwca 2019

7 czerwca 2019 roku członkowie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki uczestniczyli w akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”, zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Tomasza Zamoyskiego. Młodzież klubowa w plenerze czytała przedszkolakom. 

 

Maraton Biblijny

18 czerwca 2019

6 maja 2019 r. członkowie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki wzięli udział w Maratonie Biblijnym w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim.

Święto klubowiczów

18 czerwca 2019

19 lutego 2019 r. Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki świętował pierwszą rocznicę powstania klubu. Był pyszny tort, życzenia oraz mnóstwo dobrej zabawy.