Jesteś tutaj: Start / Młodzieżowy DKK

Młodzieżowy DKK

http://mbp.tomaszow-lubelski.com.pl/upload/images/dkk%201.jpg

11 grudnia 2009 r. z inicjatywy Elżbiety Dziuby, bibliotekarki Oddziału dla Dzieci i Młodzieży, rozpoczął działalność Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki. Pierwsze spotkanie jego członków z 11 grudnia miało charakter czysto organizacyjny. Kolejne spotkania miały wg pierwotnego planu odbywać się raz w miesiącu, jednak do tego stopnia przypadły uczestnikom Klubu do gustu, że do chwili obecnej odbywają się co tydzień. Uczestnikami Klubu są uczniowie Gimnazjum Nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Tomaszowie Lubelskim. Wszystkich łączy jedna cecha, a mianowicie zamiłowanie do czytania książek. Jak się okazało, członkowie Klubu, to prawdziwe mole książkowe, czytające tygodniowo kilka książek. Uczestnicy stali, to około 20-osobowa grupa. Jednakże, formuła spotkań zgodnie z ideą programu jest otwarta. Każdy, kto chciałby wziąć udział w dyskusji lub chwilowo być jej tylko biernym odbiorcą może przyjść na spotkanie. Podczas spotkań klubowych uczestnicy wymieniają swoje poglądy związane z omawianymi książkami, konfrontują gusta czytelnicze przy zachowaniu zasady, że nikt nikogo nie zmusza do wypowiedzi, a o przeczytanych książkach rozmawia się w swobodny, niczym nieskrepowany sposób. Nikomu nie narzucamy sposobu interpretacji, każdy ma prawo wyrazić swoją subiektywną opinię na dany temat.

Założenia programowe Klubu, to nie tylko czytanie i dyskusja na temat książek, ale także inne działania, takie jak: pisanie recenzji do gazetki bibliotecznej i szkolnej, prasy lokalnej, udział w przedsięwzięciach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną, w akcjach charytatywnych, współpraca  z DKK dla dorosłych, z młodzieżą niepełnosprawną.

Ferie w DKK

08 lutego 2018

Trzecie spotkanie DKK dla Dzieci i Młodzieży na feriach w bibliotece. Do dziewczyn dołączył Kuba. Dzisiaj klubowicze m. in. rozwiązywali quizy, krzyżówki i testy, a następnie sami próbowali układać własne zadania. 

Ferie w DKK dla Dzieci i Młodzieży

07 lutego 2018

Drugiego dnia ferii w Bibliotece na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci i Młodzieży przyszło 8 osób. Nowe uczestniczki, Ola i Ania szybko zaaklimatyzowały się w gronie swoich rówieśniczek. Tradycyjnie rozpoczęłyśmy od Kahoota, następnie dziewczyny zwiedziły w bibliotece miejsca na co dzień niedostępne dla czytelników. Wybrałyśmy się też na wycieczkę do muzeum, gdzie obejrzałyśmy wystawę aniołów. Na zajęciach z książką rozmawiałyśmy o dzisiejszej lekturze, „Zosia z ulicy Kociej” Agnieszki Tyszki. Klubowiczki brały też udział w zabawach literackich oraz zabawach z książką. 

Ferie w Bibliotece

06 lutego 2018

05 lutego rozpoczęliśmy w Bibliotece ferie dla uczestników Dziecięco - Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Dołączyły do nas trzy koleżanki: Julka, Madzia i Daria. Zajęcia dotyczyły znajomości znanych i lubianych przez klubowiczów książek. Dziewczyny rozpoczęły od literackiego kahoota, grały w kalambury, opowiadały o książkach, dzięki którym pokochały czytanie oraz wzięły udział w zajęciach literackich.

Pierwsze spotkanie nowego Dziecięco-Młodzieżowego DKK

16 stycznia 2018

12 stycznia 2018 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się pierwsze spotkanie nowego, Dziecięco-Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Klub nie jest liczny, na spotkanie przyszły cztery dziewczynki, Klaudia, Karolina, Michasia i Ola, wszystkie są uczennicami czwartej klasy szkoły podstawowej.

Uwaga

07 stycznia 2018

Informujemy, że data pierwszego spotkania Dziecięco-Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki uległa zmianie! Zapraszamy 12 stycznia 2018 r na godzinę 17:00.