Jesteś tutaj: Start / Tomaszowski DKK

Tomaszowski DKK

   

                  

 

 

Dyskusyjne Kluby Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich adresowany przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.

W ramach projektu uczestnicy spotkań omawiają wybrane przez siebie książki. Organizowane są także spotkania autorskie.

Tomaszowski DKK w naszej bibliotece

Spotkania nasze są sposobem spędzania czasu wolnego i okazją do dobrej zabawy.

                    Koordynator: Alicja Stojko
                    tel. kontaktowy 84 664 42 92
                    e -mail kubus830@wp.pl


 

Mam prawo, więc czytam

26 września 2018

Tomaszowski DKK w związku z ustanowieniem roku 2018 Rokiem Praw Kobiet włączył się w akcję lubelskich klubów: "Mam prawo, więc czytam". Dnia 25 września rozmawialiśmy o publikacji Iwony Kienzler „Kobiety niepodległości. Bohaterki, żony, powiernice.”

DKK śladami Niepodległej

29 sierpnia 2018

28 sierpnia tomaszowscy klubowicze wzięli udział w wycieczce zorganizowanej dla uczczenia 100 -rocznicy odzyskania niepodległości. Organizatorzy wycieczki dla zapoznania uczestników z wydarzeniami, faktami oraz postaciami, które zapisały się jako znaczące w historii odzyskania niepodległości przez Polskę, wybrali ciekawe miejsca.

Tomaszowscy klubowicze na Festiwalu Języka Polskiego

13 sierpnia 2018

Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki po raz trzeci zorganizował wyjazd na Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Patronami IV edycji Festiwalu byli Skamandryci. Dnia 10 sierpnia tomaszowscy klubowicze uczestniczyli w wydarzeniu literackim  z Olgą Tokarczuk, brytyjską tłumaczką Antonią Lloyd-Jones oraz  Wojciechem Chmielarzem. Była to wspaniała uczta literacka, warto było pojechać sześćdziesiąt kilometrów, żeby poznać tak ciekawych ludzi. Do zobaczenia za rok w Szczebrzeszynie!

Spotkanie autorskie

30 maja 2018

Dnia 29 maja br. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego gościła Angelika Kuźniak –reporterka, autorka powieści reporterskich. Angelika Kuźniak jest autorką opowieści reporterskich: Marlene (Czarne 2009 ), Papusza (Czarne 2013),  Stryjeńska. Diabli nadali (Czarne 2015), która w 2016 roku była nominowana do Nagrody Literackiej „Nike”.

Zaproszenie na spotkanie

22 maja 2018

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego i Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki zapraszają na spotkanie autorskie z reporterką i pisarka Angeliką Kuźniak, które odbędzie się 29 maja br. o godzinie 12.00 w czytelni biblioteki. Plakat

Walentynki w Bibliotece

14 lutego 2018

Walentynki to nie tylko czas miłości ale także radości, życzliwości i przyjaźni. To również czas, kiedy robimy swoim najbliższym miłe i urocze niespodzianki. We wtorek 13 lutego 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie pod hasłem „Strofy o miłości”. Uczestniczyła w nim młodzież z Zespołu Szkół nr 3, Edukacyjny Klub Książki działający przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz członkowie Tomaszowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki.

Spotkanie klubowiczów

08 lutego 2018

Dnia 7 lutego br. tomaszowscy klubowicze rozmawiali o książce Anny Bikont „Sendlerowa. W ukryciu” wydanej przez Wydawnictwo Czarne w 2017 r.

Dyskusja o książce

01 lutego 2018


Rozmowy o książce Anny Bikont pt. "Sendlerowa. W ukryciu". Szczegóły na plakacie