Jesteś tutaj: Start / Tomaszowski DKK

Tomaszowski DKK

   

                  

 

 

Dyskusyjne Kluby Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich adresowany przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.

W ramach projektu uczestnicy spotkań omawiają wybrane przez siebie książki. Organizowane są także spotkania autorskie.

Tomaszowski DKK w naszej bibliotece

Spotkania nasze są sposobem spędzania czasu wolnego i okazją do dobrej zabawy.

                    Koordynator: Alicja Stojko
                    tel. kontaktowy 84 664 42 92
                    e -mail kubus830@wp.pl


 

Spotkanie tomaszowskich klubowiczów

19 marca 2019

Inspiracją do spotkania tomaszowskich klubowiczów, była saga Ałbeny Grabowskiej –Stulecie Winnych. Spotkanie odbyło się 18 marca w sali klubowej biblioteki. Ałbena Grabowska to popularna polska pisarka, lekarz neurolog i epileptolog. Jest autorką wielu książek dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci. Literacko zadebiutowała w 2011 r. publikacją „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”. Jej powieść ” Stulecie Winnych, tom 2. Ci którzy walczyli”, została nagrodzona nagrodą czytelniczek Pióro na Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlcach.

Zaproszenie na spotkanie

14 marca 2019

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Tomaszowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Rozmawiać będziemy o książkach Ałbeny Grabowskiej z cyklu "Stulecie Winnych".
Czas: 18 marca,  godzina 15,30
Miejsce: Sala Klubowa (II piętro)

Spotkanie Tomaszowskiego DKK

26 lutego 2019

25 lutego br. odbyło się spotkanie Tomaszowskiego DKK. Publikacja brytyjskiej autorki- Jojo Moyes ”Zanim się pojawiłeś” była tematem dyskusji tomaszowskich klubowiczów. Książka Jojo Moyes „Zanim się pojawiłeś” bardzo nas zafascynowała. Największym plusem lektury są bohaterowie: Will i Lou, którzy tworzą tą niezwykłą historię. Ogromne emocje wzbudził w nas problem eutanazji. Wszystkich, którzy jeszcze nie czytali książki Jojo Moyes, zapraszamy do biblioteki. Jest możliwość przeczytania kolejnych tomów: ”Kiedy odszedłeś” oraz „Moje serce w dwóch światach”.

Spotkanie Klubu Książki

20 lutego 2019


Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Tomaszowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Rozmawiać będziemy o książce Jojo Moyes "Zanim się pojawiłeś".
Czas: 25 lutego,  godzina 15,30
Miejsce: Sala Klubowa (II piętro)