Jesteś tutaj: Start / Tomaszowski DKK

Tomaszowski DKK

   

                  

 

 

Dyskusyjne Kluby Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich adresowany przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.

W ramach projektu uczestnicy spotkań omawiają wybrane przez siebie książki. Organizowane są także spotkania autorskie.

Tomaszowski DKK w naszej bibliotece

Spotkania nasze są sposobem spędzania czasu wolnego i okazją do dobrej zabawy.

                    Koordynator: Alicja Stojko
                    tel. kontaktowy 84 664 42 92
                    e -mail kubus830@wp.pl


 

Mikołajki w TDKK

08 grudnia 2017

6 grudnia o godzinie 15.30 odbyło się spotkanie ”Mikołajkowe” Tomaszowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Mikołajki to święto, w którym tradycyjnie obdarowujemy się miłymi upominkami w gronie rodziny i najbliższych. Według polskich rankingów najbardziej popularnym prezentem jest oczywiście książka. W tym roku klubowicze zaproponowali 10 tytułów książek, które mogą być doskonałym prezentem pod choinkę dla naszych najbliższych.

Mikołajkowe spotkanie

04 grudnia 2017

Zapraszamy wszystkich klubowiczów Tomaszowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki na spotkanie mikołajkowe.
Czas: 6 grudnia,  godzinina 15,30.
Miejsce: Sala Klubowa (II piętro).

Spotkanie ze Sławomirem Koprem

09 października 2017

6 października 2017 r. o godz. 11.00, Miejską Bibliotekę Publiczną odwiedził Sławomir Koper - jeden z najpopularniejszych autorów książek historycznych, publicysta, radiowy i telewizyjny ekspert historyczny. Współpracował z miesięcznikiem „Uważam Rze Historia”, felietonista tygodnika „Do Rzeczy”, publikuje w miesięcznikach „Historia Do Rzeczy”, „Mówią Wieki”, „Życie na Gorąco - Retro”, ”Poznaj Świat” oraz „Wojsko i Technika. Historia”, dwumiesięczniku „Największe Afery” wydawanym przez tygodnik „Do Rzeczy” i Historię Do Rzeczy”.

Spotkanie autorskie

03 października 2017

Miejska Biblioteka Publiczna i Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki
zapraszają 6 października o godz. 11 na spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem - dziennikarzem, publicystą, popularnym autorem książek historycznych. Szczegóły na plakacie.

Leśmian w plenerze

19 czerwca 2017

17 czerwca na stadionie OSiR Tomasovia, w przerwie XVII Ogólnopolskich Zawodów Sportowych Osób Niepełnosprawnych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Narządu Ruchu "Promyk" w Tomaszowie Lubelskim, odbyło się głośne czytanie wybranych utworów Bolesława Leśmiana.

Jubileusz 10-lecia Tomaszowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki

09 czerwca 2017

8 czerwca Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki  działający
przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego świętował 10-lecie swojego istnienia. Klub powstał w marcu 2007 roku.

Światowy Dzień Poezji

21 marca 2017

„Poezja to jest taka pani, której trzeba się w całości oddać...”
(Karol Wojtyła)

21 marca to Światowy Dzień Poezji. Święto to zostało ustanowione w 1999 r. przez UNESCO, w Polsce obchodzone od roku 2000, a jego celem jest rozpowszechnianie poezji.

Spotkanie DKK

20 marca 2017

Światowy Dzień Poezji w Tomaszowskim Dyskusyjnym Klubie Książki. Plakat