Jesteś tutaj: Start / Tomaszowski DKK

Tomaszowski DKK

   

                  

 

 

Dyskusyjne Kluby Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich adresowany przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.

W ramach projektu uczestnicy spotkań omawiają wybrane przez siebie książki. Organizowane są także spotkania autorskie.

Tomaszowski DKK w naszej bibliotece

Spotkania nasze są sposobem spędzania czasu wolnego i okazją do dobrej zabawy.

                    Koordynator: Alicja Stojko
                    tel. kontaktowy 84 664 42 92
                    e -mail kubus830@wp.pl


 

Ho! Ho! Ho! Gwiazdkowe prezenty!

09 grudnia 2021

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W powietrzu unosi się zapach cynamonu i pieczonych pierniczków. Gwiazdka to wspaniały czas, aby obdarować swoich najbliższych prezentami.

Zaproszenie na spotkanie

06 grudnia 2021

8 grudnia  2021 roku o godzinie 14.30, Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego  zaprasza na spotkanie - "Gwiazdkowe prezenty" (sala klubowa II piętro) Plakat

Remedium na jesienne wieczory

15 listopada 2021

15 listopada w MBP odbyło się kolejne spotkanie Tomaszowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem przewodnim spotkania były lektury na dłuuuugie jesienne wieczory.

Głośne czytanie poezji

10 listopada 2021

22 października w sali klubowej MBP spotkali się członkowie Tomaszowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki, aby głośno czytać poezję i rozmawiać o twórczości patronów literackich 2021 roku: C. K. Norwidzie, K.K. Baczyńskim oraz T. Różewiczu. Wspólne czytanie na głos ma ogromne walory – poprawia pamięć i koncentrację, zwiększa poczucie pewności siebie, wzbogaca słownictwo, uspokaja. Zachęcamy Czytelników to tej formy aktywności również w rodzinnym gronie.

Zaproszenie na spotkanie DKK

10 listopada 2021

15 listopada  2021 roku o godzinie 14.30, Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego,  zaprasza na spotkanie - "Remedium na jesienne wieczory" (sala klubowa II piętro). Plakat

Zaproszenie na spotkanie

20 października 2021

22 października  2021 roku o godzinie 14.00, Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego  zaprasza na spotkanie - "Głośnie czytanie poezji - Norwida, Różewicza, Baczyńskiego" (sala klubowa II piętro). Plakat

Klubowicze na festiwalu

09 sierpnia 2021

Członkowie TDKK przy MBP po raz piąty uczestniczyli w Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Patronem tegorocznej edycji był Tadeusz Różewicz. 6 sierpnia tomaszowscy klubowicze uczestniczyli w wydarzeniu literackim z Grażyną Plebanek, Maciejem Zarembą – Bielawskim, Jarosławem Mikołajewskim, Joanną Bator oraz Anną Dziewit –Meller.

Wakacyjny TOP książki

23 czerwca 2021

Wakacyjny TOP książki – to temat przewodni ostatniego przed wakacjami spotkania DKK przy MBP, które odbyło się 22 czerwca. Klubowicze przygotowali propozycje lektur, które ich zdaniem warte są przeczytania przez wszystkich, którzy letni wypoczynek planują z ciekawą książką. Drodzy Czytelnicy! – na wakacje tylko z dobrą książką! Zapraszamy do biblioteki głównej i filii przy ul. Lwowskiej 120.