Jesteś tutaj: Start / Tomaszowski DKK

Tomaszowski DKK

   

                  

 

 

Dyskusyjne Kluby Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich adresowany przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.

W ramach projektu uczestnicy spotkań omawiają wybrane przez siebie książki. Organizowane są także spotkania autorskie.

Tomaszowski DKK w naszej bibliotece

Spotkania nasze są sposobem spędzania czasu wolnego i okazją do dobrej zabawy.

                    Koordynator: Alicja Stojko
                    tel. kontaktowy 84 664 42 92
                    e -mail kubus830@wp.pl


 

Książki na święta

08 grudnia 2020


Epidemia ograniczyła możliwości spędzania wolnego czasu - ale nie czytania! Możemy teraz nadrobić lata zaległości. A w Miejskiej Bibliotece Publicznej czeka na Państwa wiele nowości- ZAPRASZAMY!

Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki

19 sierpnia 2020

Spotkanie Tomaszowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy MBP odbyło się na dziedzińcu biblioteki. Pomimo epidemii przybyli wszyscy członkowie klubu, spragnieni rozmów o literaturze. Tym razem skupiono się na życiu i twórczości Leopolda Tyrmanda, któremu poświęcony jest 2020 rok. Podkreślono skomplikowany, tragiczny życiorys autora "Złego" i walory artystyczne tej i innych powieści.

Zaproszenie na spotkanie

05 marca 2020

10 marca 2020 roku o godzinie 15.00, Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na spotkanie. Rozmawiać będziemy o książce Magdaleny Knedler "Położna z Auschwitz". Plakat

14 lutego Walentynki

14 lutego 2020

Czy je lubimy?...........  skoro już istnieją, warto pomyśleć o miłym  prezencie książkowym! W tym dniu tomaszowscy klubowicze polecali przepiękną książkę, irlandzkiej pisarki Cecelii Ahern „Love, Rosie”. Jest to  współczesna powieść epistolarna, czyli napisana za pomocą listów, smsów, emaili, wydruków czatów.

Zaproszenie na spotkanie

12 lutego 2020

14 lutego 2020 roku o godzinie 15.00, Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na spotkanie Walentynkowe. Rozmawiać będziemy o książce Cecelli Ahern "Love, Rosie". Plakat

Spotkanie DKK

28 stycznia 2020

Za nami niezwykłe spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki przy MBP poświęcone książce Macieja Pieprzycy "Ikar. Legenda Mietka Kosza." Niezwykłe, bo oprócz klubowiczów pojawili się znajomi i rodzina tego genialnego pianisty jazzowego z Antoniówki: bratanice -P. Irena Kielar i Teresa Jasińska oraz przyjaciel z lat dziecinnych Marian Gumiela.

Spotkanie DKK - zaproszenie

21 stycznia 2020

Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego, zaprasza na spotkanie. Rozmawiać będziemy o książce Macieja Pieprzycy " Ikar. Legenda Mietka Kosza". Spotkanie odbędzie się 27 stycznia 2020 roku o godzinie 15.00 (sala klubowa II piętro). Plakat