Jesteś tutaj: Start / Tomaszowski DKK

Tomaszowski DKK

   

                  

 

 

Dyskusyjne Kluby Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich adresowany przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.

W ramach projektu uczestnicy spotkań omawiają wybrane przez siebie książki. Organizowane są także spotkania autorskie.

Tomaszowski DKK w naszej bibliotece

Spotkania nasze są sposobem spędzania czasu wolnego i okazją do dobrej zabawy.

                    Koordynator: Alicja Stojko
                    tel. kontaktowy 84 664 42 92
                    e -mail kubus830@wp.pl


 

Klubowicze na festiwalu

09 sierpnia 2021

Członkowie TDKK przy MBP po raz piąty uczestniczyli w Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Patronem tegorocznej edycji był Tadeusz Różewicz. 6 sierpnia tomaszowscy klubowicze uczestniczyli w wydarzeniu literackim z Grażyną Plebanek, Maciejem Zarembą – Bielawskim, Jarosławem Mikołajewskim, Joanną Bator oraz Anną Dziewit –Meller.

Wakacyjny TOP książki

23 czerwca 2021

Wakacyjny TOP książki – to temat przewodni ostatniego przed wakacjami spotkania DKK przy MBP, które odbyło się 22 czerwca. Klubowicze przygotowali propozycje lektur, które ich zdaniem warte są przeczytania przez wszystkich, którzy letni wypoczynek planują z ciekawą książką. Drodzy Czytelnicy! – na wakacje tylko z dobrą książką! Zapraszamy do biblioteki głównej i filii przy ul. Lwowskiej 120.

Spotkanie DKK

21 czerwca 2021

22 czerwca 2021 roku o godzinie 15.00, Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na spotkanie o tematyce "wakacyjny Top książek" (sala klubowa II piętro). Plakat

Rok Stanisława Lema w DKK

08 czerwca 2021

Po baaardzo długiej przerwie wznowił swoją działalność Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki. 8 czerwca w Sali Klubowej MBP spotkali się klubowicze, by rozmawiać o życiu i twórczości tego znakomitego pisarza science- fiction.

Spotkanie DKK

02 czerwca 2021

8 czerwca 2021 roku o godzinie 14.00, Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na spotkanie poświęcone twórczości Stanisława Lema (sala klubowa II piętro). Plakat