Jesteś tutaj: Start / Tomaszowski DKK

Tomaszowski DKK

   

                  

 

 

Dyskusyjne Kluby Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich adresowany przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.

W ramach projektu uczestnicy spotkań omawiają wybrane przez siebie książki. Organizowane są także spotkania autorskie.

Tomaszowski DKK w naszej bibliotece

Spotkania nasze są sposobem spędzania czasu wolnego i okazją do dobrej zabawy.

                    Koordynator: Alicja Stojko
                    tel. kontaktowy 84 664 42 92
                    e -mail kubus830@wp.pl


 

Spotkanie mikołajkowe Tomaszowskiego DKK

07 grudnia 2018

7 grudnia odbyło się mikołajkowe spotkanie Tomaszowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Mikołajki to uroczystość, która wprowadza wszystkich w świąteczną , bożonarodzeniową atmosferę. W tym dniu klubowicze otrzymali drobne upominki i  prezentowali 14 tytułów książek, które chętnie kupią swoim najbliższym pod choinkę .Oto nasze rekomendacje

Mikołajkowe spotkanie

05 grudnia 2018

Zapraszamy wszystkich klubowiczów Tomaszowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki na  Mikołajkowe spotkanie
Czas: 7 grudnia,  godzina 15,0
Miejsce: Sala Klubowa (II piętro)

„Muzy słowem roztańczone ” promocja tomiku wierszy

16 października 2018


15 października br. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyła się promocja współautorskiego  tomiku wierszy mieszkanek Tomaszowa: Elżbiety Kawszyniec i Agnieszki Kuśmierczuk  pt.  „Muzy słowem roztańczone”. Tomik poezji wydany został nakładem Wydawnictwa KryWaj  Krystyna Wajda, zaś obraz na okładce jest autorstwa  Agnieszki Kuśmierczuk. 

Mam prawo, więc czytam

26 września 2018

Tomaszowski DKK w związku z ustanowieniem roku 2018 Rokiem Praw Kobiet włączył się w akcję lubelskich klubów: "Mam prawo, więc czytam". Dnia 25 września rozmawialiśmy o publikacji Iwony Kienzler „Kobiety niepodległości. Bohaterki, żony, powiernice.”

DKK śladami Niepodległej

29 sierpnia 2018

28 sierpnia tomaszowscy klubowicze wzięli udział w wycieczce zorganizowanej dla uczczenia 100 -rocznicy odzyskania niepodległości. Organizatorzy wycieczki dla zapoznania uczestników z wydarzeniami, faktami oraz postaciami, które zapisały się jako znaczące w historii odzyskania niepodległości przez Polskę, wybrali ciekawe miejsca.

Tomaszowscy klubowicze na Festiwalu Języka Polskiego

13 sierpnia 2018

Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki po raz trzeci zorganizował wyjazd na Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Patronami IV edycji Festiwalu byli Skamandryci. Dnia 10 sierpnia tomaszowscy klubowicze uczestniczyli w wydarzeniu literackim  z Olgą Tokarczuk, brytyjską tłumaczką Antonią Lloyd-Jones oraz  Wojciechem Chmielarzem. Była to wspaniała uczta literacka, warto było pojechać sześćdziesiąt kilometrów, żeby poznać tak ciekawych ludzi. Do zobaczenia za rok w Szczebrzeszynie!

Spotkanie autorskie

30 maja 2018

Dnia 29 maja br. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego gościła Angelika Kuźniak –reporterka, autorka powieści reporterskich. Angelika Kuźniak jest autorką opowieści reporterskich: Marlene (Czarne 2009 ), Papusza (Czarne 2013),  Stryjeńska. Diabli nadali (Czarne 2015), która w 2016 roku była nominowana do Nagrody Literackiej „Nike”.

Zaproszenie na spotkanie

22 maja 2018

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego i Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki zapraszają na spotkanie autorskie z reporterką i pisarka Angeliką Kuźniak, które odbędzie się 29 maja br. o godzinie 12.00 w czytelni biblioteki. Plakat