Witamy na naszej stronie

Od 7 października 2011 r. nasza biblioteka nosi imię Tomasza Zamoyskiego.

Skontrum w Oddziale dla Dorosłych

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego informuje,
że w dniach 4-30 grudnia 2017 roku Oddział dla Dorosłych będzie nieczynny z powodu inwentaryzacji zbiorów.
Zachęcamy naszych Czytelników do wcześniejszych odwiedzin i wypożyczenia większej ilości książek przed rozpoczęciem skontrum. Jednocześnie informujemy, że nie będą pobierane opłaty za nieterminowe oddawanie książek, których termin zwrotu przypadnie na w/w okres. Za utrudnienia przepraszamy.

Przedstawienie teatrzyku Kamishibai

22.11.2017r w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się kolejne już przedstawienie teatrzyku Kamishibai. Tym razem dzieci z gr. IX Przedszkola Samorządowego nr 1 im. Jana Brzechwy obejrzały japońską bajkę pt. „Mój przyjaciel Kemushi”.

Zaproszenie na spotkanie autorskie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z tomaszowianka - Agatą Czykierdą-Grabowską, które odbędzie się 1 grudnia 2017 r. o godzinie 17.00 w Czytelni dla Dorosłych. Plakat

XIV Dni Rzucania Palenia

W dniu 17 listopada 2017 r. w Tomaszowskim Domu Kultury odbyła się gala podsumowująca akcję ,,Szanuj zdrowie!” w ramach XIV Dni Rzucania Palenia, która odbyła się w dniach od 13 do 17 listopada 2017 r. na terenie miasta oraz powiatu tomaszowskiego w ramach Ogólnopolskich Dni Rzucania Palenia.

 

Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej

Miejska Biblioteka Publiczna im Tomasza Zamoyskiego  przystąpiła ponownie do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2017” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca.

Dzieci w bibliotece

W dniu 16 listopada 2017 roku Oddział dla Dzieci i Młodzieży odwiedziły dzieci z Przedszkola w Jezierni. Po zapoznaniu się z pracą bibliotekarza dzieci zwiedziły bibliotekę oraz miały okazję brać udział w przygotowanych zgadywankach. Po wysłuchaniu bajki dzieci stworzyły własne kolorowe zakładki do książek. Na pamiątkę wizyty w bibliotece dzieci zostawiły piękne, własnoręcznie przygotowane podziękowanie. Galeria

Odwiedziny w bibliotece

15 listopada 2017 roku Oddział dla Dzieci i Młodzieży odwiedziła grupa „Gumisiów” z Przedszkola Baśniowa Kraina w Tomaszowie Lubelskim. Dzieci pod opieką Pani Anety Zaśko i Pani Jagody Sobstyl uczestniczyły w zajęciach pt. W bajkowym świecie, gdzie miały okazję brać udział w wielu konkurencjach i zabawach oraz wcielać się w ulubione postacie z bajek. Na koniec spotkania dzieci miały okazję spróbować piernika z chatki Baba Jagi oraz wypożyczyć książeczki do domu. Galeria

Podsumowanie konkursu

14 listopada 2017r w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Lubelskim odbyło się podsumowanie konkursu literackiego „Moja wakacyjna przygoda”. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-V i VI-VII. Komisja konkursowa oceniła 32 prace, z czego przyznano 3 wyróżnienia oraz 6 nagród głównych.

Teatrzyk Kamishibai

8 listopada dzieci z grupy VII Przedszkola Samorządowego nr 1 im. Jana Brzechwy odwiedziły Oddział dla Dzieci i Młodzieży i obejrzały teatrzyk ilustracji Kamishibai pt. „ Wilk i siedem koźlątek”. Po przedstawieniu wzięły udział w zabawach dotyczących znanych bajek. Na koniec spotkania przedszkolaki bawiły się w kąciku zabaw i wypożyczyły książki do domu. Galeria.

11 listopada

Święto Odzyskania Niepodległości - Najważniejsze polskie święto
narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku, po 123 latach zaborów, niepodległości. Dzień 11 listopada ustanowiono świętem państwowym po raz pierwszy dopiero w 1937 roku. W latach 1939-44 podczas okupacji hitlerowskiej oraz w okresie od 1945 do 1989 roku, w czasie rządów komunistycznych obchodzenie święta 11 listopada było zakazane. Dopiero w roku 1989, ustawą Sejmu, przywrócono obchody tego święta.

Uwaga! Konkurs!

Zapraszamy wielbicieli książek do rekomendowania ciekawych tytułów i wzięcia udziału w konkursie „Przeczytałem – Polecam”. Recenzje można składać w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. T. Zamoyskiego, ul Zamojska 2. Termin zgłaszania prac upływa 19 stycznia 2018 r. Zapraszamy do zabawy! Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody! Regulamin.