Witamy na naszej stronie

Od 7 października 2011 r. nasza biblioteka nosi imię Tomasza Zamoyskiego.

Uwaga !

Informujemy o zmianie godzin otwarcia biblioteki w okresie wakacyjnym.
Biblioteka od 25.06.2016 r.  do 31.08.2016 r. będzie czynna
od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00.

Filia Nr 1 (ul. Wyspiańskiego 4) od 25.06.2016 r. do 31.08.2016 r. będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00.

Już wakacje !


Wakacje, można więc leniuchować, podróżować, czytać książki i robić wszystko to, na co zabrakło czasu, gdy trwały szkolne obowiązki. Życzymy miłego wypoczynku. Nabierajcie sił i "ładujcie akumulatory".

Dzień dawania książek

24 czerwca - Książka na św. Jana - wspólnie tworzymy nowe
święto książki. Jego patronem został najwybitniejszy polski pisarz epoki odrodzenia - Jan Kochanowski. Twórca literackiej polszczyzny, któremu udało się połączyć klasyczne europejskie formy literackie z polską mową, obyczajowością i tradycją. Dlatego święto odbywa się w imieniny Jana - 24 czerwca.  Do starych tradycji Nocy Świętojańskiej, Sobótki i Kupały dołożyliśmy nową,  dawajmy sobie książki na Jana. Właśnie tego dnia podarujmy ludziom, których podziwiamy, lubimy i kochamy - książkę.

Zwyczaje Nocy Świętojańskiej

W dniu 22 czerwca 2016 roku bibliotekę odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 pod opieką Marty Prus, Renaty Śrutwa – Krupy oraz Marzeny Mazur. Tematem spotkania Edukacyjnego Klubu Czytelniczego były zwyczaje związane z Nocą Świętojańską. Sobótka to  noc z 23 na 24 czerwca i jednocześnie święto czterech żywiołów ognia, wody, słońca i księżyca.

Klubowiczki czytały przedszkolakom

21 czerwca 2016 r. klubowiczki Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu
Książki działającego przy naszej bibliotece  w ranach programu „Cała Polska Czyta Dzieciom”, czytały bajki dzieciom w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim. Galeria.

Głośne czytanie Sienkiewicza

18 czerwca 2016 r. na stadionie OS i R w Tomaszowie Lubelskim, w przerwie XVI Zawodów Sportowych Osób Niepełnosprawnych organizowanych przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Narządu Ruchu „Promyk” w Tomaszowie Lubelskim, odbyło się głośne czytanie wybranych utworów, noblisty- Henryka Sienkiewicza, jednego z najpopularniejszych pisarzy przełomu XIX i XX wieku.

 

 

Zajęcia edukacyjne z EkoPaki

W dniu 17 czerwca 2016 r. w naszej bibliotece odbyły się kolejne zajęcia z
ogólnopolskiego programu ekologicznego  EkoPaka. Tym razem zajęcia odbyły się pn. PAPIER.  Zadawaliśmy sobie razem z dziećmi z  Gr.III  Integracyjnej z  Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim pytania: Jak postępować z odpadami papierowymi? Jak zminimalizować ilość odpadów z papieru?   Galeria

Lekcja biblioteczna

W dniu 13.06 Filię Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 5 im. Krasnala Hałabały z grup "Złote Rybki" i "Muchomorki". Dzieci zwiedziły bibliotekę i dowiedziały się o historii książek oraz jak ona powstaje. Galeria zdjęć.

Odwiedziny w bibliotece

W dniu 13 czerwca Filię Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tomasza
Zamoyskiego odwiedziła młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Janusza Korczaka. Uczniowie zwiedzili bibliotekę i poznali układ książek na półkach. Galeria.

Rozpoczęcie prac budowlanych

W dniu 14.06.2016 r. po podpisaniu umowy z wykonawcą, rozpoczęły się prace budowlane w bibliotece. Planowane zakończenie robót nastąpi 30 września 2016 roku. 
Galeria

Wizyta samorządowców ze Stoczka Łukowskiego

W dniu 14 czerwca 2016 roku przedstawiciele samorządu na czele z Markiem
Czubem Wójtem Gminy Stoczek Łukowski oraz Iwoną Brodzik dyrektorką Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach gościli w naszej bibliotece.