Witamy na naszej stronie

Od 7 października 2011 r. nasza biblioteka nosi imię Tomasza Zamoyskiego.

Spotkanie autorskie

28 stycznia 2015 roku w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki
Publicznej odbyło się spotkanie z panią Ewą Koper, pracownikiem Muzeum - Miejsca Pamięci w Bełżcu, która w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu promowała album swojego autorstwa "Każda ofiara ma imię". Album upamiętnia 750 osób zamordowanych w hitlerowskim obozie zagłady w Bełżcu.

Wystawa fotografii

Serdecznie zapraszamy miłośników fotografii do obejrzenia pokonkursowej wystawy "Wszystkie baby świata". Konkurs organizowało Stowarzyszenie Folkowisko z Gorajca. Fotografie  przedstawiające kobiety wiejskie w kontekście codziennego życia, pracy i wartości. Wystawa składająca się z 15 zdjęć zagościła już w Publicznej Bibliotece Miejskiej w Cieszanowie oraz Muzeum hrabstwa Clare w Irlandii gdzie prezentowana była w ramach Nocy Kultury. W naszej bibliotece można będzie ją oglądać do 8 marca 2015 roku.

Konkurs czytelniczy "Najaktywniejszy czytelnik ferii 2015"

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego  w Tomaszowie Lubelskim  ul. Zamojska 2, 22-600 Tomaszów Lubelski zaprasza dzieci i młodzież  do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym NAJAKTYWNIEJSZY  CZYTELNIK FERII 2015.

Regulamin konkursu

Rozstrzygnięcie konkursu

Dnia 15 stycznia 2015 roku został rozstrzygnięty konkurs literacki
"Przeczytałem - polecam", mający na celu promocję czytelnictwa. Na konkurs wpłynęły 32 prace. Rozdanie nagród odbędzie się w Czytelni dla Dorosłych 22 stycznia o godz. 1100. Lista nagrodzonych i wyróżnionych uczestników konkursu w protokole poniżej.
Protokół

Galeria zdjęć

23. Finał WOŚP - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

23. WOŚP – SZTAB WOŚP NR 166  PRZY MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ  ZEBRAŁ - 36 745,78 zł

W tym roku organizatorem Tomaszowskiego Sztabu WOŚP  Nr 166 na terenie Tomaszowa Lubelskiego była nasza biblioteka. Tomaszowska młodzież i dzieci  po raz kolejny udowodniły, że można na nich liczyć.  Na ulicach miasta kwestowało  100  wolontariuszy z następujących szkół: Szkoła Podstawowa
Nr 2, Nr 3, Gimnazjum Nr 1,  Nr 2,  Zespół Szkół Nr 1,2,3.  Ponadto 7 szkół we własnym zakresie przekazało na rzecz WOŚP – 2255,55 zł

Kroniki Jana Mazurka

15 stycznia 2015 roku w ramach programu "Tomaszowski udostępniacz
historii", Pan Krzysztof Mazurek udostępnił bibliotece trzy tomy kronik swojego dziadka Jana Mazurka.