Witamy na naszej stronie

Od 7 października 2011 r. nasza biblioteka nosi imię Tomasza Zamoyskiego.

Lekcja biblioteczna

Lekcja biblioteczna to jedna z najważniejszych form pracy z czytelnikiem oraz dostarczania wiedzy o funkcjonowaniu i zbiorach biblioteki. Jej celem jest wskazanie na możliwości czerpania wiedzy z różnych źródeł a także oswojenie młodego czytelnika z książką i jej rolą w życiu. Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego posiada ofertę lekcji dostosowanych do różnych poziomów kształcenia. Zapraszamy.

Galeria

Megamatma

Przypominamy, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza
Zamoyskiego posiada dostęp do portalu megamatma.pl, największej bazy wiedzy z matematyki na polskich stronach internetowych. W serwisie można znaleźć odpowiedzi na większość matematycznych problemów, które powinien znać uczeń lub student.

Zapraszamy do korzystania z zasobów Megamatmy.

Narodowe Czytanie "Trylogii" Henryka Sienkiewicza

Akcja Narodowe Czytanie "Trylogii” Henryka Sienkiewicza zainicjowana przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego, w Tomaszowie Lubelskim odbyła się pod patronatem Burmistrza Miasta Wojciecha Żukowskiego. Odsłonę zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego i Tomaszowskie Towarzystwo Regionalne im. dra Janusza Petera.

 

75. rocznica wybuchu II wojny światowej

Wojna wybuchła 1 września 1939 po ataku na Polskę
III Rzeszy Niemieckiej w porozumieniu z ZSRR. Pierwszy etap wojny, nazywany Wojną Obronną Polski lub Kampanią Wrześniową, rozpoczął o godzinie 4:40 nalot na Wieluń, przeprowadzony przez eskadrę 4 Floty Powietrznej feldmarszałka Wolframa von Richthofena, a zaraz po nim o 4:45 ostrzał Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte przez pancernik Schleswig-Holstein.

Kolejne pozyskane środki na zakup książek

Została podpisana  umowa z Biblioteką Narodową na dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w ramach programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” Priorytet 2. Biblioteka otrzymała dofinansowanie na ogólną kwotę 20 tys. zł., a w ramach tego projektu zostały zakupione lektury szkolne. Na mocy porozumienia z dyrektorami Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego  i Nr 3 im.doktora Janusza Petera , oraz Gimnazjum Nr 1 im. Orląt Lwowskich i Nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Tomaszowie Lubelskim, książki te zostaną przekazane w depozyt bibliotekom szkolnym.

 

Rocznica śmierci Jana Kochanowskiego

Jan Kochanowski urodził się w 1530 roku w Sycynie (koło Zwolenia), a zmarł 22 sierpnia 1584 w Lublinie.
Pochodził ze szlacheckiej rodziny Kochanowskich herbu Korwin, był synem Piotra Kochanowskiego, sędziego ziemskiego sandomierskiego i Anny Białaczowskiej herbu Odrowąż.
To najsłynniejszy polski poeta doby Renesansu, a także pierwszy polski poeta wielkiego formatu. Był osobą niezwykle wykształconą, oczytaną, dużo podróżował po Europie. Bez wahania można go nazwać człowiekiem Renesansu.