Witamy na naszej stronie

Od 7 października 2011 r. nasza biblioteka nosi imię Tomasza Zamoyskiego.

Uwaga

 

Od 25 lipca do 10 sierpnia 2016 roku z powodu remontu Oddział dla Dzieci będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

Uwaga !

Informujemy o zmianie godzin otwarcia biblioteki w okresie wakacyjnym.
Biblioteka od 25.06.2016 r.  do 31.08.2016 r. będzie czynna
od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00.

Filia Nr 1 (ul. Wyspiańskiego 4) od 25.06.2016 r. do 31.08.2016 r. będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00.

1000 i 50 lat Chrztu Polski

 

Informacja o uroczystościach 1050 rocznicy Chrztu Polski na antenie Katolickiego Radia Zamość. Zapraszamy

Włodzimierz Odojewski nie żyje

W wieku 86 lat zmarł Włodzimierz Odojewski - pisarz, autor scenariuszy scenicznych i słuchowisk radiowych, przedstawiciel tzw. pokolenia Współczesności. Znany z powieści: "Wyspa ocalenia", "Miejsce nawiedzone", "Czas odwrócony", "Zasypie wszystko, zawieje", "Oksana"), zbiory opowiadań, m.in. "Upadek Tobiasza", "Zmierzch świata", "Zabezpieczanie śladów", "Zapomniane, nieuśmierzone..., Jedźmy, wracajmy, "Bez tchu", "Punkt zwrotny", "Pomyłki". Był m.in. laureatem nagród Fundacji Kościelskich w Genewie, Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie, Fundacji Alfreda Jurzykowskiego, paryskiej "Kultury", Ministerstwa Kultury i Sztuki, polskiego PEN-Clubu.

Zachęcamy do wspólnego czytania

Gorąco zachęcam wszystkich Państwa do wspólnego czytania
„Quo vadis” 3 września 2016 roku. Chciałbym, aby po raz kolejny Narodowe Czytanie było dla nas wszystkich czasem inspirujących refleksji, przynoszącym radość z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą 
– napisał w liście inaugurującym akcję Prezydent RP Andrzej Duda

Zaproszenie

24 lipca odbędą się uroczystości związane z 1050 rocznicą Chrztu Polski. W programie m.in. koncert „Początki Polski” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego z udziałem znanego aktora Jerzego Zelnika. Szczegóły znajdują się na plakacie. Serdecznie zapraszamy.

Andrzej Sapkowski laureatem World Fantasy Award

Pisarz Andrzej Sapkowski, twórca m.in. postaci Wiedźmina i sagi mu
poświęconej, odbierze jesienią World Fantasy Award - jedną z trzech najważniejszych nagród dla twórców literatury fantastycznej. Sapkowski otrzyma nagrodę za całokształt twórczości i "wybitne zasługi w dziedzinie literatury fantasy". Gratulujemy

Remont w bibliotece

Trwają intensywne prace remontowe w bibliotece, dlatego też na Czytelników czekają związane z tym niedogodności. Za powstałe z tego tytułu utrudnienia wszystkich Czytelników przepraszamy. Galeria

Czesław Miłosz

Poeta, prozaik, eseista, tłumacz. Jeden z największych poetów polskich,
laureat nagrody Nobla w roku 1980 i wielu innych prestiżowych nagród literackich, tłumaczony na kilkanaście języków. Doktor honoris causa wielu uniwersytetów w USA i w Polsce, honorowy obywatel Litwy i miasta Krakowa. Urodził się 30 czerwca 1911 roku w Szetejniach na Litwie, zmarł 14 sierpnia 2004 w Krakowie.

Już wakacje !


Wakacje, można więc leniuchować, podróżować, czytać książki i robić wszystko to, na co zabrakło czasu, gdy trwały szkolne obowiązki. Życzymy miłego wypoczynku. Nabierajcie sił i "ładujcie akumulatory".

Dzień dawania książek

24 czerwca - Książka na św. Jana - wspólnie tworzymy nowe
święto książki. Jego patronem został najwybitniejszy polski pisarz epoki odrodzenia - Jan Kochanowski. Twórca literackiej polszczyzny, któremu udało się połączyć klasyczne europejskie formy literackie z polską mową, obyczajowością i tradycją. Dlatego święto odbywa się w imieniny Jana - 24 czerwca.  Do starych tradycji Nocy Świętojańskiej, Sobótki i Kupały dołożyliśmy nową,  dawajmy sobie książki na Jana. Właśnie tego dnia podarujmy ludziom, których podziwiamy, lubimy i kochamy - książkę.