Witamy na naszej stronie

Od 7 października 2011 r. nasza biblioteka nosi imię Tomasza Zamoyskiego.

Podsumowanie konkursu „Multimedialna opowieść o mojej miejscowości”

26 listopada 2015 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się podsumowanie V edycji konkursu powiatowego „Ślady II wojny światowej w mojej miejscowości” z cyklu „Multimedialna opowieść o mojej miejscowości”. Na podsumowanie zaproszono 15 laureatów wraz z bibliotekarzami i nauczycielami.

Spotkanie autorskie z Krystianem Głuszko

25 listopada 2015 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się
spotkanie autorskie z Krystianem Głuszko, Krystian urodził się i mieszka w naszym mieście. Jest autorem trzech książek: dwóch napisanych z myślą o czytelniku dorosłym: „Spectrum” i „Szukaj mnie wśród szaleńców” i jednej skierowanej do dzieci: „Podaj łapkę, misiu”.

 

Średni Obywatel - Duża Sprawa

W dniu 23 listopada 2015 roku w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się podsumowanie projektu „Średni Obywatel - Duża Sprawa”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Trawnickich. Uczennice Gimnazjum Nr 1 im. Orląt Lwowskich: Aleksandra Tytuła, Klaudia Rycak, Kasandra Jarczak, Barbara Kawecka oraz liderka, Marlena Rój otrzymały grand na przygotowanie pokazu mody lat 40-tych, którego zwieńczeniem jest wystawa „Gdzie dziewczęta z tamtych lat”.

Odeszła Monika Szwaja

Monika Zofia Szwaja ur. 12 grudnia 1949,  zm. 22 listopada 2015
roku. Była autorką 15 książek, przede wszystkim dla kobiet, między innymi: "Klubu mało używanych dziewic", "Zatoki trujących jabłuszek", "Jestem nudziarą", "Anioł w kapeluszu". Była również felietonistką, autorką tekstów piosenek. Przez 40 lat pracowała w telewizji. Jak wspominała niedawno w rozmowie dla Radia Szczecin - zawsze fascynowała ją walka człowieka z przeciwnościami losu.

Relacja ze spotkania TDKK

                                                         16 listopada 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie  Tomaszowskiego DKK. Dyskusja dotyczyła publikacji: Pilecki. Śladami mojego taty,  która powstała w ramach „Projektu Pilecki”. Mirosław Krzyszkowski i Bogdan Wasztyl, wykorzystując rozmowę przeprowadzoną z synem  Witolda Pileckiego, Andrzejem, szczegółowo nakreślili sylwetkę rotmistrza.

Spotkanie autorskie

 

25 listopada 2015 roku Oddział dla Dzieci i Młodzieży MBP zaprasza  dzieci w wieku 6-9 lat  na spotkanie autorskie  z Krystianem Głuszko. Plakat