Witamy na naszej stronie

Od 7 października 2011 r. nasza biblioteka nosi imię Tomasza Zamoyskiego.

Kiermasz Ekologiczny po raz 12

Już po raz 12 mieszkańcy miasta i powiatu mieli okazje uczestniczyć w
kiermaszu ekologicznym zorganizowanym  przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tomaszowie Lubelskim i biblioteki samorządowe powiatu w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi.  Kiermasz odbył się 26 kwietnia na  rynku miasta. W piknikowej atmosferze, na łonie natury, każdy mógł znaleźć tutaj coś dla siebie. Oprócz zieleni, kwiatów, znalazło się miejsce dla rękodzieła artystycznego, oraz książki.  O smakoszy zadbały Koła Gospodyń Wiejskich.

90. rocznica urodzin

25 kwietnia 1925 roku urodziła się Barbara Tylicka, dziennikarka, pisarka, krytyk literacki, popularyzatorka literatury dziecięcej i młodzieżowej, współautorka i redaktorka ważnych wydawnictw encyklopedycznych, m.in. Bohaterowie naszych książek (wyróżnienie w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 1999, nagroda PS IBBY Książka Roku 2000), Słownik literatury dziecięcej i młodzieżowej (nagroda PS IBBY Książka Roku 2002), O krakowskich psach i kleparskich kotach. Polskie miasta w baśni i legendzie (nominacja do nagrody EDUKACJA XXI). Współpracowała z Fundacją ABC XXI, należała do międzynarodowego grona jurorów Nagrody Korczakowskiej. Zmarła 24 września 2013 roku.

Spotkanie autorskie

22 kwietnia 2015 r. w przeddzień obchodów Światowego
Dnia Książki i Praw Autorskich Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamojskiego w Tomaszowie Lubelskim gościła Huberta Klimko-Dobrzanieckiego. Galeria

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESKO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii – w 1926 roku. W związku z rosnącym sukcesem Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, UNESCO postanowiło stworzyć tytuł Światowej Stolicy Książki,  który jako pierwsze miasto otrzymał Madryt.

Czytaliśmy Pismo Święte

Biblia to księga, która mówi do nas i o nas. To nie prawda, że napisana
ponad 2 tysiące lat temu, była przeznaczona tylko dla tamtych ludzi i że uwzględnia problematykę interesującą starożytnych. To nie jest zwykłe dzieło literackie, to jest "księga nad księgami”. 20 kwietnia 2015 roku w ramach VII Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej  w Tomaszowie Lubelskim odbył się Dzień Biblijny. Hasłem przewodnim były słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

Anna Arendarska


Na zakończenie swojej wystawy, Pani Anna Arendarska podarowała bibliotece obraz przedstawiający rynek miasta i budynek biblioteki. Serdecznie dziękujemy.