Witamy na naszej stronie

Od 7 października 2011 r. nasza biblioteka nosi imię Tomasza Zamoyskiego.

Ważna Informacja !

Od 10 sierpnia do 05 września 2016 roku z powodu remontu, Biblioteka dla Dorosłych będzie nieczynna. Kary z tytułu przetrzymywania książek nie będą pobierane. Zwrotu książek można dokonać wrzucając je do trezora, który znajduje się przy głównym wejściu do budynku. 

Uwaga !

Informujemy o zmianie godzin otwarcia biblioteki w okresie wakacyjnym.
Biblioteka od 25.06.2016 r.  do 31.08.2016 r. będzie czynna
od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00.

Filia Nr 1 (ul. Wyspiańskiego 4) od 25.06.2016 r. do 31.08.2016 r. będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00.

Zakup nowości wydawniczych

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego  podpisał  umowę z Biblioteką Narodową na dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w ramach Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” Priorytet 1. Biblioteka otrzymała dofinansowanie w kwocie 22 928,00  zł.

Widowisko słowno muzyczne

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania widowiska
"Początki Polski", które odbyło się 24 lipca 2016 roku w amfiteatrze Parku Miejskiego im. Augusta Krzyżanowskiego w Tomaszowie Lubelskim.

Remont w Bibliotece

W dniu 1 sierpnia 2016 roku Burmistrz Miasta Wojciech Żukowski odwiedził bibliotekę. Dyrektor Tomasz Zieliński zapoznał Burmistrza z aktualnym postępem prac remontowych. Galeria

Koncert "Początki Polski"

 

W amfiteatrze Parku Miejskiego im. Augusta Krzyżanowskiego w Tomaszowie Lubelskim 24 lipca 2016 roku odbyło się widowisko słowno-muzyczne "Początki Polski".

Kolumna Chrztu Polski

W ramach realizacji przez Miejską Bibliotekę Publiczną projektu
"1000 i 50 lat Chrztu Polski" w niedzielę 24 lipca 2016 roku nastąpiło odsłonięcie Kolumny Pamięci poświęconej rocznicy Chrztu Polski".

BURZA. BITWA O POLSKĘ

 

Miejska Biblioteka Publiczna wspólnie z IPN Oddział w Lublinie zaprasza wszystkich mieszkańców miasta do wzięcia udziału w akcji upamiętniającej 72 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

1000 i 50 lat Chrztu Polski

 

Informacja o uroczystościach 1050 rocznicy Chrztu Polski na antenie Katolickiego Radia Zamość. Zapraszamy

Włodzimierz Odojewski nie żyje

W wieku 86 lat zmarł Włodzimierz Odojewski - pisarz, autor scenariuszy scenicznych i słuchowisk radiowych, przedstawiciel tzw. pokolenia Współczesności. Znany z powieści: "Wyspa ocalenia", "Miejsce nawiedzone", "Czas odwrócony", "Zasypie wszystko, zawieje", "Oksana"), zbiory opowiadań, m.in. "Upadek Tobiasza", "Zmierzch świata", "Zabezpieczanie śladów", "Zapomniane, nieuśmierzone..., Jedźmy, wracajmy, "Bez tchu", "Punkt zwrotny", "Pomyłki". Był m.in. laureatem nagród Fundacji Kościelskich w Genewie, Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie, Fundacji Alfreda Jurzykowskiego, paryskiej "Kultury", Ministerstwa Kultury i Sztuki, polskiego PEN-Clubu.

Zachęcamy do wspólnego czytania

Gorąco zachęcam wszystkich Państwa do wspólnego czytania
„Quo vadis” 3 września 2016 roku. Chciałbym, aby po raz kolejny Narodowe Czytanie było dla nas wszystkich czasem inspirujących refleksji, przynoszącym radość z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą 
– napisał w liście inaugurującym akcję Prezydent RP Andrzej Duda