Witamy na naszej stronie

Od 7 października 2011 r. nasza biblioteka nosi imię Tomasza Zamoyskiego.

XIII Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

 

Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki i stał się okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania: rozwijanie wyobraźni, budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem, stymulowanie rozwoju czy wzbogacanie słownictwa. 29 września w wielu bibliotekach w kraju, również w naszej, jest organizowane wspólne, głośne czytanie. Zapraszamy.
Galeria

Mali czytelnicy w Filii Nr 1

12 września 2014 r.  5-latki  z grupy ”Złote rybki”  wraz z wychowawczynią
p. Jolantą Samulak z Przedszkola Samorządowego Nr 5 im. Krasnala Hałabały odwiedziły  Filię Nr 1. Nie była to pierwsza wizyta „Złotych rybek”. Już rok wcześniej jako 4-latki uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych, które miały na celu oswojenie się z biblioteką, książką oraz zasadami wypożyczania. Wizyta 12 września była szczególna gdyż dzieci zapisały  się do biblioteki i po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyły książeczki. Dzięki tej wizycie nasza biblioteka  wzbogaciła się  o 28 nowych małych  czytelników.

Galeria

Lekcja biblioteczna

Lekcja biblioteczna to jedna z najważniejszych form pracy z czytelnikiem oraz dostarczania wiedzy o funkcjonowaniu i zbiorach biblioteki. Jej celem jest wskazanie na możliwości czerpania wiedzy z różnych źródeł a także oswojenie młodego czytelnika z książką i jej rolą w życiu. Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego posiada ofertę lekcji dostosowanych do różnych poziomów kształcenia. Zapraszamy.

Galeria

Megamatma

Przypominamy, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza
Zamoyskiego posiada dostęp do portalu megamatma.pl, największej bazy wiedzy z matematyki na polskich stronach internetowych. W serwisie można znaleźć odpowiedzi na większość matematycznych problemów, które powinien znać uczeń lub student.

Zapraszamy do korzystania z zasobów Megamatmy.

Narodowe Czytanie "Trylogii" Henryka Sienkiewicza

Akcja Narodowe Czytanie "Trylogii” Henryka Sienkiewicza zainicjowana przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego, w Tomaszowie Lubelskim odbyła się pod patronatem Burmistrza Miasta Wojciecha Żukowskiego. Odsłonę zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego i Tomaszowskie Towarzystwo Regionalne im. dra Janusza Petera.

 

75. rocznica wybuchu II wojny światowej

Wojna wybuchła 1 września 1939 po ataku na Polskę
III Rzeszy Niemieckiej w porozumieniu z ZSRR. Pierwszy etap wojny, nazywany Wojną Obronną Polski lub Kampanią Wrześniową, rozpoczął o godzinie 4:40 nalot na Wieluń, przeprowadzony przez eskadrę 4 Floty Powietrznej feldmarszałka Wolframa von Richthofena, a zaraz po nim o 4:45 ostrzał Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte przez pancernik Schleswig-Holstein.