Witamy na naszej stronie

Od 7 października 2011 r. nasza biblioteka nosi imię Tomasza Zamoyskiego.

170. rocznica urodzin Henryka Sienkiewicza

5 maja 2016 roku przypada 170. rocznica urodzin Henryka Sienkiewicza.
Z tej okazji, podkreślając wyjątkowość utworów pisarza oraz przywiązanie do tradycji i polskiej historii, młodzież III klasy Gimnazjum nr 2, pod opieką nauczycielki języka polskiego Urszuli Kędry,  przygotowała wyjątkowy spektakl.

Dofinansowanie dla biblioteki

Informujemy, że nasza biblioteka otrzymała z Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 2 „Infrastruktura bibliotek 2016 – 2020 dofinansowanie na "Modernizację Miejskiej Biblioteki w Tomaszowie Lubelskim II Etap". Kwota dotacji wynosi 1150 000,00 zł.

Spotkanie autorskie

Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na spotkanie autorskie
z Katarzyną Tubylewicz - pisarką, publicystką, tłumaczką literatury szwedzkiej. Więcej szczegółów na plakacie. Plakat.

XIII Ekologiczny Kiermasz Rozmaitości już za nami

Od 13 lat nasza biblioteka obchodzi Dzień Ziemi w formie ekologicznej imprezy plenerowej. Od samego początku impreza cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców, przedszkoli, szkół oraz innych instytucji i  organizacji. W tym roku świętowaliśmy Dzień Ziemi 1 maja. W tym dniu tomaszowski park, w którym zorganizowaliśmy  obchody Dni Ziemi  rozbrzmiewał piosenką ekologiczną, a w parkowych alejkach swoje stoiska ustawiły: Nadleśnictwo, Gospodarstwa Ogrodnicze, Koła Gospodyń Wiejskich, twórcy ludowi, ludzie z pasją oraz Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki działający przy bibliotece. Było barwnie, kolorowo i …smacznie dzięki regionalnym przysmakom.

3 Maja

Konstytucja z 3 Maja 1791 roku była pierwszą w Europie,
a drugą na świecie, nowoczesną, spisaną konstytucją. Wzorowana na aktach ustrojowych Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, wprowadziła ustrój monarchii konstytucyjnej. Dzień jej uchwalenia został uznany Świętem Konstytucji 3 Maja. Zapomniana w okresie rozbiorów, zdelegalizowana przez hitlerowców i władze komunistyczne, wróciła jako święto po zmianach ustrojowych w kwietniu 1990 r. Od tej chwili moment jej uchwalenia obchodzony jest jako ważne święto narodowe.

Dzień Flagi

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r. Flaga jest symbolem, który łączy wszystkich Polaków na świecie. Jest oznaką naszej pamięci o wydarzeniach historycznych ważnych dla naszego kraju i narodu. Wywieszając flagę demonstrujemy naszą dumę z bycia Polakiem. Wszystkich zachęcamy do wywieszenia w tym dniu symbolu narodowego, jakim jest biało-czerwona flaga.