Witamy na naszej stronie

Od 7 października 2011 r. nasza biblioteka nosi imię Tomasza Zamoyskiego.

Wakacje w Bibliotece 2015

 

Wakacje w Bibliotece 2015 dla dzieci 7-9 lat.
Program zajęć

Uwaga

Informujemy o zmianie godzin otwarcia biblioteki w okresie wakacyjnym.
Biblioteka od 29.06.2015 r.  do 31.08.2015 r. będzie czynna
od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Filia Nr 1 (ul. Wyspiańskiego 4) od 29.06.2015r. do 31.07.2015 r. będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00, natomiast w miesiącu sierpniu będzie nieczynna.

Poszukujemy przedwojennych numerów tomaszowskiej prasy

Szanowni Państwo w latach 1921-1925 młodzież tomaszowskiego gimnazjum wydawała dwutygodnik „Nasza Praca”. Informujemy, że jesteśmy w posiadaniu całego Rocznika II (z roku szkolnego 1922/1923 oraz nr 9 i 10 z Rocznika 1924/1925). Poszukujemy numerów tomaszowskiego miesięcznika „Promień”, który ukazywał się w latach 1930-1934. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do tych, którzy są w posiadaniu numerów „Naszej Pracy” i „Promienia” o ich wypożyczenie celem zeskanowania.

Wyjazd integracyjno-studyjny tomaszowskiego DKK

25 czerwca 2015 r. Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki zorganizował dla swoich klubowiczów wyjazd integracyjno-studyjny. Głównym celem wyjazdu była wymiana doświadczeń Dyskusyjnych Klubów Książki. 

Kronika I Tomaszowskiej Drużyny Harcerskiej

W ramach Tomaszowskiego Udostępniacza Historii zamieszczamy
Kronikę I Tomaszowskiej Drużyny Harcerskiej im. Stefana Czarnieckiego spisaną w latach 1932 – 1939. Do skanów Kroniki dołączona została legitymacja harcerska drużynowego III Tomaszowskiej Drużyny Harcerskiej z roku 1938 oraz zdjęcie drużyny harcerek im. Emilii Plater przy Gimnazjum im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim.

Narodowy Dzień Pamięci Poznańskiego Czerwca 1956

Polskie święto od 2006 roku na mocy uchwały Sejmu RP.

28 czerwca 1956 r. jest datą szczególną. Tego dnia po raz pierwszy w powojennej Polsce doszło do wystąpienia robotniczego w obronie wolności i godności ludzkiej. Bunt wybuchł w Zakładach Metalowych im. Józefa Stalina w Poznaniu (ZISPO) -  zakłady Cegielskiego. Wznoszono hasła: „Żądamy chleba”, „Chcemy wolności”, „Precz z komunizmem! Precz z Rosją!”, „Zakończyło się wasze panowanie! Pracujemy na was darmozjady! Chcemy Polski katolickiej, a nie bolszewickiej!”, „Żądamy wolnych wyborów!”. Protesty zostały krwawo stłumione przez liczące ponad 10 tys. żołnierzy oddziały LWP i Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Śmierć poniosło ponad 70 osób.

Niech żyją wakacje...

Rozpoczęły się wakacje. Życzymy, aby były one czasem wypoczynku,
by wszyscy mogli nabrać sił i zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym. Aby były ciekawe, radosne, a przede wszystkim bezpieczne, oraz sprzyjały poznawaniu ciekawych miejsc i zawieraniu nowych przyjaźni. Niech o każdym dniu można będzie powiedzieć „to był dobry dzień”.

Odwiedziny w Oddziale dla Dzieci

23 czerwca gościliśmy u siebie dzieci i młodzież uczestniczącą w projekcie Akademii Orange  „Dziadkowe opowieści”. Uczestnicy pochodzili  z trzech rożnych miejscowości: Przeorska, Cieszanowa i Tomaszowa Lubelskiego. Pomysł projektu zrodził się dzięki Stowarzyszeniu Folkowisko z Gorajca a  partnerem była Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie. 

EkoPaka – zamykamy obieg surowców

Nasza biblioteka jest jedną z 50, które wezmą udział w programie edukacyjnym „EkoPaka - zamykamy obieg surowców” organizowanym przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań.  To pierwszy tak duży program edukacji ekologicznej realizowany przez biblioteki z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym.