Witamy na naszej stronie

Od 7 października 2011 r. nasza biblioteka nosi imię Tomasza Zamoyskiego.

Uwaga konkursy!

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci i młodzież do udziału
w konkursach: multimedialna opowieść o mojej miejscowości oraz powiatowego konkursu recytatorskiego im. Tomasza Zamoyskiego w IV rocznicę nadania bibliotece imienia. Regulaminy konkursów znajdują się w zakładce "Konkursy".

76. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 1939 roku na trwałe zapisał się w historii naszej Ojczyzny, będąc początkiem jednego z największych dramatów w dziejach ludzkości - II wojny światowej. Polacy jako pierwsi stanęli naprzeciw potęgi militarnej III Rzeszy z bronią w ręku, stawiając czoła przeważającym oddziałom wroga, które 17 września 1939 roku zostały wsparte przez Armię Czerwoną. W tym szczególnym dniu zadumy starajmy się pamiętać o wszystkich, którzy walczyli w obronie Ojczyzny, ginąc za jej wolność i niepodległość. Żyjący weterani walk niech będą żywym świadectwem naszej trudnej, ale jednocześnie dumnej i wzniosłej historii, stanowiąc wzór dla przyszłych pokoleń. Chwała Bohaterom!

Narodowe Czytanie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego,
Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski oraz Tomaszowskie Towarzystwo Regionalne zapraszają na Narodowe Czytanie "Lalki" Bolesława Prusa, które odbędzie się 5 września 2015 roku w Parku Miejskim im. Augusta Krzyżanowskiego od godziny 10.00.

Wystawa

Od 31 sierpnia 2015 r. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do obejrzenia wystawy ze zbiorów Izby Pamięci Ryszarda Kuklińskiego „Pułkownik Ryszard Kukliński – Polska Samotna Misja”. Wystawa poświęcona wielkiemu bohaterowi państwa polskiego składa się z 20 plansz prezentujących życiorys pułkownika oraz jego misję powstrzymania wraz ze Stanami Zjednoczonymi wojennych planów Związku Sowieckiego w latach 70 i 80 XX w.

168 urodziny

20 sierpnia 1847 roku urodził się Bolesław Prus. Polski pisarz, prozaik,
nowelista i publicysta okresu pozytywizmu, współtwórca polskiego realizmu, myśliciel i popularyzator wiedzy, działacz społeczny, propagator turystyki pieszej i rowerowej.

5 września 2015 roku, podczas ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, będziemy razem czytali powieść Bolesława Prusa „Lalka”.

Kiermasz książki

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim serdecznie zaprasza na kiermasz książki, który odbędzie się 15 sierpnia 2015 r. od godz. 10.00 do 16.00 (główne wejście do budynku biblioteki). 
Dużo książek za jedną złotówkę m.in.: literatura piękna, literatura dla dzieci i młodzieży, słowniki i encyklopedie, literatura popularnonaukowa.