Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Aktualności

Wielkanocne stroiki i pisanki

17 kwietnia 2019

 

Oto prace zgłoszone na Powiatowy Konkurs Plastyczny "Wielkanocne stroiki i pisanki". Prawda, że piękne?

Pisanka w bibliotece

17 kwietnia 2019

15 kwietnia Filię nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego odwiedziły dzieci z grupy „Smerfy” wraz z wychowawczynią p. Anną Kłodą z Przedszkola Samorządowego Nr 5 im. Krasnala Hałabały. Dzieci zapoznały się z pracą bibliotekarza oraz zasadami korzystania z biblioteki. Po krótkiej pogadance przedszkolaki przystąpiły do pracy nad wykonaniem pisanki wielkanocnych.

Ekslibris grafika malarstwo

15 kwietnia 2019


Od 15 kwietnia  do 15 maja 2019 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej obejrzeć można wystawę prac Romana i Marzanny Muchy. Ekspozycja znajduje się na II piętrze w Oddziale dla Dorosłych. Zapraszamy w godzinach pracy biblioteki!

Zaproszenie na XVI Ekologiczny Kiermasz Rozmaitości

08 kwietnia 2019

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Lubelskim serdecznie zaprasza na XVI Ekologiczny Kiermasz Rozmaitości organizowany w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi. Kiermasz odbędzie się 1 maja 2019 r. w parku miejskim, w godz. 9.00-17.00. Zainteresowanych wystawców prosimy o kontakt z Miejską Biblioteką Publiczną w Tomaszowie Lubelskim (Tel. 84 664 -30- 53 lub kom. 690496158)

Odwiedziny w bibliotece

08 kwietnia 2019

8 kwietnia 2019 r. Oddział dla Dzieci i Młodzieży MBP odwiedzili uczniowie I i II klasy Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Little Oxford”. Po obejrzeniu teatrzyku kamishibai o wiosennej przygodzie małej gąsienicy, dzieci układały i przedstawiały własne opowiadania, ćwiczyły sztukę spożywania posiłków pałeczkami, a na koniec wykonały mini teatrzyki.

Tomaszowski Mistrz Ortografii

03 kwietnia 2019

Mamy Tomaszowskiego Mistrza Ortografii !!!
"Hoża dziewoja z Rogóźna" - to tytuł dyktanda, które najlepiej napisała Magdalena Okoń z Zespołu Szkół nr 1 w Tomaszowie Lub. II miejsce zajęła Julia Anastaziak, a III Kinga Dmitroca - wszystkie z tej samej szkoły i klasy. Języka polskiego uczy je p.prof. Beata Grela. GRATULUJEMY!

Zajęcia biblioteczne

03 kwietnia 2019

2 kwietnia 2019 r. uczniowie klas I i II Szkoły Podstawowej w Sabaudii oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Sabaudii uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai, przeprowadzonych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tomaszowie Lubelskim. Po obejrzeniu „papierowego przedstawienia” pt. „Mój przyjaciel Kemushi” wykonały własne małe teatrzyki oraz brały udział w zabawach dotyczących Japonii.

Sobota z bajką

01 kwietnia 2019


Za nami ostanie spotkanie z bajką. 30 marca 2019 r. do Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej przyszli: Alan, Julia, Ola, Hania i Szymon. Było czytanie bajek, zabawy, nagrody. Do zobaczenia po wakacjach.