Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Najnowsze aktualności

Konkurs Wielkanocny

22 marca 2018


22 marca 2018 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbył się Konkurs Wielkanocny dla uczniów klas piątych szkół podstawowych z Tomaszowa Lubelskiego oraz powiatu tomaszowskiego. Szczegóły w Protokole.

Informacja

22 marca 2018


30 marca 2018 r. (Wielki Piątek) Miejska Biblioteka Publiczna czynna będzie od godz. 8,00 do godz. 16,00.
31 marca 2018 roku (Wielka Sobota) Biblioteka będzie nieczynna.

Konkurs literacki „Moja rodzina w Niepodległej”

21 marca 2018

Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim zaprasza do udziału w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Moja rodzina w Niepodległej”. Osoby dorosłe mogą składać prace konkursowe w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim, ul. Zamojska 2 (II piętro Oddział dla Dorosłych).
 

Klub Malucha

16 marca 2018

W dniu 16.03.2018 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie Klubu Malucha. Na początku spotkania Mamy miały okazję poznać zabawy paluszkowe oraz wykonać masażyki dziecięce. Po lekturze książeczki przyszedł czas na kolorowanie wagoników i zabawę w pociąg. Dzieci miały również okazję obejrzeć teatrzyk pt. Czerwony Kapturek. Zapraszamy na spotkania Klubu Malucha w każdy piątek o godz. 10.00.

Dzień Liczby Pi

14 marca 2018

W dniu 14 marca 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej nr 2, świętowali Dzień Liczby Pi w ramach realizacji projektu gimnazjalnego "Święto liczby Pi". Liczby fascynującej, nieskończonej i oryginalnej. Uczniowie podzielili się z nami swoją wiedzą o stałej Archimedesa.

Konferencja

13 marca 2018

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego  w Tomaszowie Lubelskim, zaprasza: BIBLIOTEKARZY, NAUCZYCIELI, WYCHOWAWCÓW PLACÓWEK OŚWIATOWYCH na  KONFERENCJĘ i WARSZTATY BIBLIOTERAPEUTYCZNE  „Książka uczy, bawi, wychowuje czyli o korzyściach płynących z mądrej książki”. Szkolenie przeprowadzi dr Wanda Matras - Mastalerz.   Program.

 

Spotkanie czytelnicze

12 marca 2018

W dniu 12.03.2018r. Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkanie czytelnicze z Przedszkolem Baśniowa Kraina. Tematem spotkania był japoński teatrzyk Kamishibai, gdzie dzieci wysłuchały opowieści pt. „Mój przyjaciel Kemushi”.

Dzień Kobiet w MDKK

12 marca 2018


9 marca odbyło się kolejne spotkanie Dziecięco – Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Dołączyła do nas nowa uczestniczka, Zuzia, uczennica IV klasy. Przy okazji Dnia Kobiet rozmawialiśmy o ulubionych bohaterkach ze znanych nam książek.