Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Szanowni czytelnicy

04 lutego 2021


Biblioteka jest czynna!

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

Aktualności

Konkurs plastyczny

25 lutego 2021

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w konkursie plastycznym. Konkurs adresowany jest do  dzieci i młodzieży z Tomaszowa Lubelskiego i  powiatu  tomaszowskiego.Regulamin. Załącznik

Dzień Języka Ojczystego

24 lutego 2021

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Miejska Biblioteka Publiczna i Zespół Szkół Techniczno – Zawodowych w Tomaszowie Lubelskim zapraszają młodzież i dorosłych do udziału w „Teście wiedzy o języku polskim”.
Konkurs zostanie przeprowadzony on-line w piątek 26 lutego, w godz. 14.00 -14.30. W tym czasie będzie aktywny link, pod którym znajdą się pytania. Liczy się poprawność odpowiedzi i czas. Najlepszych oczywiście nagrodzimy. Powodzenia! https://quizizz.com/join?gc=16742972

Podsumowanie roku czytelniczego

04 lutego 2021


4 lutego 2021 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej, odbyło się podsumowanie roku czytelniczego. Dyrektor MBP Jacek Pawłucki omówił miniony trudny rok, podziękował i pogratulował wyróżnionym czytelnikom.

Zgłoś się do konkursu

04 lutego 2021

Jeśli piszesz wiersze do szuflady bądź pamiętnika to informacja ta jest właśnie dla Ciebie. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wacława Skarbimira Laskowskiego w Grójcu ogłasza XLI Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Laur Jabłoni ‘2021”. Jest on skierowany do autorów niezrzeszonych w Związku Literatów Polskich ani Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich. Celem konkursu jest inspirowanie do aktywności twórczej, promowanie talentów poetyckich, popularyzacja amatorskiej twórczości poetyckiej. Regulamin.
 

Dziękujemy za życzenia

14 stycznia 2021

Informacja

14 stycznia 2021


Informujemy, że nagrody i dyplomy przyznane w konkursie "Najpiękniejsze szopki i stroiki świąteczne" można odbierać w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej od dnia 18 stycznia w godzinach 8 - 16. ZAPRASZAMY!!!

Wesołych Świąt !

22 grudnia 2020

Wszystkim naszym Czytelnikom oraz mieszkańcom Tomaszowa Lubelskiego życzymy zdrowych, radosnych świąt.
Niech Boże Dziecię natchnie nadzieją i optymizmem na Nowy 2021 Rok.

               Dyrektor i Pracownicy
              Miejskiej Biblioteki Publicznej
               im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim

Rozstrzygnięcie konkursu

21 grudnia 2020

Za nami rozstrzygnięcie XVI Konkursu Plastycznego Szopki i Stroiki Bożonarodzeniowe zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim, przy współorganizacji Gminnych Bibliotek Publicznych i Gminnych Ośrodków Kultury w powiecie tomaszowskim. Komisja po obejrzeniu 117 prac , które wpłynęły na konkurs powiatowy postanowiła nagrodzić: Protokół. Laureatom gratulujemy sukcesu i zachęcamy do dalszego rozwijania talentów. Informację o sposobię odbioru nagród i dyplomów organizator zamieści (12.01.2021 r.) na stronie biblioteki.