Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki

   

                  

 

 

Dyskusyjne Kluby Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich adresowany przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych.
Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.

W ramach projektu uczestnicy spotkań omawiają wybrane przez siebie książki. Organizowane są także spotkania autorskie.

     Tomaszowski DKK w naszej bibliotece

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkania nasze są sposobem spędzania czasu wolnego i okazją do dobrej zabawy.

 

                    Koordynator: Alicja Stojko
                    tel. kontaktowy 84 664 42 92
                    e -mail kubus830@wp.pl

Wersja do druku

Spotkanie ze Sławomirem Koprem

09.10.2017

6 października 2017 r. o godz. 11.00, Miejską Bibliotekę Publiczną odwiedził Sławomir Koper - jeden z najpopularniejszych autorów książek historycznych, publicysta, radiowy i telewizyjny ekspert historyczny. Współpracował z miesięcznikiem „Uważam Rze Historia”, felietonista tygodnika „Do Rzeczy”, publikuje w miesięcznikach „Historia Do Rzeczy”, „Mówią Wieki”, „Życie na Gorąco - Retro”, ”Poznaj Świat” oraz „Wojsko i Technika. Historia”, dwumiesięczniku „Największe Afery” wydawanym przez tygodnik „Do Rzeczy” i Historię Do Rzeczy”.

Spotkanie autorskie

03.10.2017

Miejska Biblioteka Publiczna i Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki
zapraszają 6 października o godz. 11 na spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem - dziennikarzem, publicystą, popularnym autorem książek historycznych. Szczegóły na plakacie.

Leśmian w plenerze

19.06.2017

17 czerwca na stadionie OSiR Tomasovia, w przerwie XVII Ogólnopolskich Zawodów Sportowych Osób Niepełnosprawnych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Narządu Ruchu "Promyk" w Tomaszowie Lubelskim, odbyło się głośne czytanie wybranych utworów Bolesława Leśmiana.

Jubileusz 10-lecia Tomaszowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki

09.06.2017

8 czerwca Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki  działający
przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego świętował 10-lecie swojego istnienia. Klub powstał w marcu 2007 roku.

Światowy Dzień Poezji

21.03.2017

„Poezja to jest taka pani, której trzeba się w całości oddać...”
(Karol Wojtyła)

21 marca to Światowy Dzień Poezji. Święto to zostało ustanowione w 1999 r. przez UNESCO, w Polsce obchodzone od roku 2000, a jego celem jest rozpowszechnianie poezji.

Spotkanie DKK

20.03.2017

Światowy Dzień Poezji w Tomaszowskim Dyskusyjnym Klubie Książki. Plakat

Spotkanie TDKK

08.03.2017

7 marca 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie Tomaszowskiego DKK. Podczas tegoż spotkania uczestnicy dyskutowali na temat publikacji ojca Leona Knabita pt. „Kogo kochają kobiety?”. Książkę z dedykacją otrzymał DKK od samego autora, który 22 marca br. był  głównym bohaterem spotkania w naszej bibliotece.

Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki

07.03.2017

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Tomaszowski Dyskusyjny Klub Książki  działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej został oceniony przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Lublinie  jako jeden z najaktywniejszych klubów w województwie lubelskim w 2016 roku.

Dyskusja o książce

03.03.2017

Rozmowy o książce ojca Leona Knabita pt. "Kogo kochają kobiety?". Szczegóły na plakacie

Spotkanie tomaszowskich klubowiczów

24.02.2017

23 lutego 2017 r. tomaszowscy klubowicze spotkali się, aby porozmawiać o książce szwedzkiej pisarki - Majgull Axelsson „Pępowina”, w tłumaczeniu  Katarzyny Tubylewicz.