Książka mówiona

09 października 2013 roku Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim podpisała porozumienie o współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca w Warszawie.
Celem współpracy jest pomoc osobom niewidomym i słabowidzącym w dostępie do wygodnego korzystania z książki mówionej nagranej w formacie mp 3. Dzięki tej współpracy oferta Miejskiej Biblioteki Publiczne im. Tomasza Zamoyskiego  poszerzyła się  o 741 tytuły książki mówionej   w formie cyfrowej   oraz specjalny odtwarzacz tzw. Czytak Plus umożliwiający odczytywanie zakodowanego tekstu.
Stowarzyszenie nagrało i przekazało bibliotece najwybitniejsze dzieła literatury polskiej i światowej, książki historyczne, popularnonaukowe i inne, które nigdy wcześniej nie były dostępne dla niewidomych w wersji dźwiękowej. Było to możliwe dzięki realizacji projektów finansowanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Historii Polski, Narodowe Centrum Kultury oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Wypożyczenie książek i Czytaka jest bezpłatne. Zachęcamy więc do nowej oferty czytelniczej. Zapraszamy do korzystania i obcowania z literaturą w formie książki mówionej.
 

Regulamin wypożyczania Czytaka

Wersja do druku Generuj PDF