Witamy na naszej stronie

Od 7 października 2011 r. nasza biblioteka nosi imię Tomasza Zamoyskiego.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia wspominamy trzech wybitnych autorów — Szekspira, Cervantesa oraz Garcilaso de la Vegę, których urodziny lub śmierć przypadły w tym dniu. Tego dnia jest także obchodzony Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich ustanowiony  w 1995 roku przez UNESCO, na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców.

 

Zajęcia z książką

21 kwietnia Oddział dla Dzieci i Młodzieży odwiedzili uczniowie
Szkoły Podstawowej w Sabaudii. Dzieci wzięły udział w zajęciach na temat historii książki, jak powstaje książka, dowiedziały się jakie są rodzaje książek oraz jak są ułożone w bibliotece. Na koniec spotkania samodzielnie napisały opowiadanie oraz wykonały zakładki do książek. Galeria zdjęć.

Dziękujemy za życzenia

Naszym Czytelnikom i Sympatykom dziękujemy za  świąteczne życzenia. Jesteśmy wdzięczni za pamięć i miłe słowa.

                                          Dyrektor i Pracownicy
                Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego

                Życzenia nadesłali

Wystawa pokonkursowa „Wielkanocne stroiki i pisanki”

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP  można  oglądać wystawę pokonkursową „POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO - WIELKANOCNE STROIKI I PISANKI”. Na konkurs wpłynęło  210 prac  dzieci i młodzieży z Tomaszowa Lubelskiego i powiatu tomaszowskiego. Wystawę można oglądać do 27 kwietnia 2017 r. od  poniedziałku do soboty w godzinach pracy biblioteki. Galeria

II Powiatowy Konkurs Plastyczny „1051 Rocznica Chrztu Polski” podsumowany

11 kwietnia 2017 r. w kościele pw. Świętego Józefa w Tomaszowie Lubelskim podsumowano i rozdano nagrody laureatom konkursu plastycznego „1051 Rocznica Chrztu Polski”. Na konkurs wpłynęło 95 prac uczniów klas III szkół podstawowych z Tomaszowa Lubelskiego i powiatu tomaszowskiego. Tematem przewodnim konkursu był chrzest Mieszka I w 966 roku.

Katastrofa Smoleńska

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, wśród nich Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni Prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych a także załoga samolotu.

Wielkanoc w grafice

Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac graficznych uczniów klasy II Gimnazjum nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Tomaszowie Lubelskim wykonanych podczas zajęć artystycznych prowadzonych przez nauczycielkę plastyki Annę Woś. Ekspozycję można oglądać w Oddziale dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej do końca kwietnia 2017 roku.

Zajęcia w Oddziale dla Dzieci

5 kwietnia Oddział dla Dzieci i Młodzieży odwiedziły dzieci
ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim. Zapraszamy do galerii.

Odwiedziny w bibliotece

4 kwietnia Filię nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego odwiedziły dzieci z grupy „Muchomorki” wraz z wychowawczynią p. Beatą Świderek z Przedszkola Samorządowego Nr 5 im. Krasnala Hałabały. Dzieci zapoznały się z pracą bibliotekarza oraz zasadami korzystania z biblioteki. Po krótkiej pogadance przedszkolaki przystąpiły do pracy nad wykonaniem kartek wielkanocnych.Galeria

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który ustanowiono w celu promowania literatury i grafiki dziecięcej oraz zachęcania najmłodszych czytelników do sięgania po książki. Obchodzony jest w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena. Każdego roku Międzynarodowa Izba ds. Książek dla Młodych (IBBY) powołuje kraj, który zostaje gospodarzem Dnia Książki dla Dzieci. W roku 2017 gospodarzem jest Rosja, a autorem Listu do dzieci całego świata pod hasłem “Rośnijmy z książką!”– Sergiej Machotin.