Witamy na naszej stronie

Od 7 października 2011 r. nasza biblioteka nosi imię Tomasza Zamoyskiego.

Dziękujemy za życzenia

Naszym Czytelnikom i Sympatykom dziękujemy za  świąteczne i noworoczne życzenia. Jesteśmy wdzięczni za pamięć i miłe słowa.

                                          Dyrektor i Pracownicy
                Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego

                Życzenia nadesłali

Uwaga

Informujemy, że data pierwszego spotkania
Dziecięco-Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki uległa zmianie! Zapraszamy 12 stycznia 2018 r na godzinę 17:00.

Zaproszenie

Zapraszamy dzieci w wieku 9-12 lat na pierwsze spotkanie DKK, które odbędzie się 5 stycznia 2018 r. o godz. 16:00 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Lubelskim. Plakat

 

 

Wystawa

Zapraszamy do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży na wystawę
szopek i stroików świątecznych. Galeria

Międzyszkolny Turniej Bożonarodzeniowy

20 grudnia 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego odbył się Pierwszy Międzyszkolny Turniej Bożonarodzeniowy dla uczniów klas czwartych szkół podstawowych z Tomaszowa Lubelskiego oraz Sabaudii. W turnieju wzięło udział 15 uczniów tworzących pięć trzyosobowych drużyn.

Konkurs wiedzy o Josephie Conradzie – Korzeniowskim

Miło jest nam poinformować, że czytelnicy naszej biblioteki
zostali laureatami czytelniczego konkursu wiedzy o Josephie Conradzie – Korzeniowskim, zorganizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Okręgu w Lublinie w ramach obchodów Roku Conrada.

Spotkanie pokoleń

Dnia 15 grudnia 2017 r. w naszej bibliotece odbyło się spotkanie juniorów  z seniorami. Młodzież klubowa przygotowała show pn. „Pokaż, na co cię stać”. Zarówno młodzi, jak i starsi klubowicze doskonale poradzili sobie  w wyznaczonych zadaniach takich jak: recytacja wierszy, śpiewanie, tańce. Spotkanie uświetniła swoim pięknym śpiewem Majka Rębisz, uczennica kl. III gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Galeria

Spotkanie opłatkowe

Dnia 18 grudnia 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej
odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników biblioteki oraz członków Dyskusyjnego Klubu Książki. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: ks. prałat Czesław Grzyb, burmistrz  miasta Wojciech Żukowski, dyrektor Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatury w Zamościu Tomasz Zieliński, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej Anna Pankiewicz, kierownik Filii Biblioteki Pedagogicznej Anna Pitura.

Przedświąteczne spotkanie czytelnicze

W dniu 15 grudnia 2017 roku Miejska Biblioteka Publiczna
w Tomaszowie Lubelskim zorganizowała przedświąteczne spotkanie czytelnicze z dziećmi z Przedszkola Król Maciuś I oraz Przedszkolakami z Baśniowej Krainy. Głównym celem spotkania było przeczytanie świątecznej opowieści, której towarzyszyły rekwizyty. Ponadto grupa „0” z Przedszkola Król Maciuś I miała okazję obejrzeć teatrzyk Kamishibai pt. „Dziewczynka z zapałkami”, która przybliżyła im tematykę Świąt Bożego Narodzenia. Galeria.

Podziękowanie

Miejska Biblioteka Publiczna otrzymała podziękowanie od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy za włączenie się do akcji "Narodowe Czytanie". Wraz z podziękowaniem otrzymaliśmy okolicznościowy egzemplarz "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego z dedykacją Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy.